Bestuurskundige Eugène van der San heeft een politieke analyse gemaakt van de huidige situatie en een mogelijke uitspraak gedaan over de stembusuitslag. Verrassend is dat de partijen die onder de vlag van A20 zullen deelnemen aan de verkiezingen maximaal drie zetels zullen halen. Deze bundeling bestaat uit DOE, A20 en de PRO, die een duidelijke toegevoegde waarde zal zijn.
Van der San zegt in gesprek met LIM FM dat de andere nieuwe partijen en bundelingen mogelijk geen zetels zullen behalen. Hij ziet daartoe geen gronden, maar gaf aan dat alles mogelijk is. De partij die het sterkst zal groeien, is de NPS.
De partij heeft nu drie zetels en zou volgens het stelsel van landelijke evenredigheid op zes zetels moeten zitten. Met een verwachte groei van 50 procent ziet hij de organisatie van Gregory Rusland op negen zetels belanden.
De VHP en de ABOP zullen als regeringspartijen bakzeil halen. Ze komen wel in aanmerking voor zetels, maar zullen een dusdanige terugval hebben. De ABOP zal hooguit zes zetels kunnen krijgen, uitgaande van vijf zetels volgens het stelsel van landelijke evenredigheid. Dankzij de samenwerking met de PL hebben ze in 2025 tien zetels behaald.
De PL op haar beurt zal de enige regeringspartij zijn met een significante groei. De partij heeft nu één zetel en volgens het nieuwe stelsel twee. In 2025 verwacht Van der San een groei van 200 procent voor de partij van Paul Somohardjo. De BEP zal van één naar twee zetels gaan, wat een groei van 100 procent is.
De NDP zal, indien ze haar huiswerk niet goed maakt, stemmen verliezen aan de NPS. Van de 51 zetels blijven 29 zetels over, die verdeeld zullen worden tussen de NDP en de VHP. De grootste oppositiepartij zal op 18 zetels eindigen en de VHP op 11. In deze berekening gaat de NDP van 13 zetels volgens het systeem van landelijke evenredigheid naar 18, een stijging van 50 procent.
Opvallend is dat de bestuurskundige, hoewel hij dat niet expliciet in zijn analyse heeft opgenomen, nauwlettend in de gaten houdt wat de Arena Politieke Partij van Max Ghazi zal doen. Hij verwacht dat deze partij in staat zal zijn om vijf zetels te pakken, ten koste van de VHP. Van der San ziet de NPS momenteel als de enige partij die het meest stabiel is.
- Hoofdziekenhuis van Haïti verwoest door brand te midden van…..
- Directeur SBB gaat rechtzaak aanspannen tegen leden van het…..
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..