Sinds het aantreden van de regering Santokhi in 2020 zijn volgens Parbode magazine, minstens 92 commissies, werkgroepen en stuurgroepen in het leven geroepen om het regeringsbeleid te ondersteunen. Gemiddeld hield zo’n commissie het minder dan een jaar vol. Onduidelijk is wat deze tijdelijke structuren de samenleving werkelijk hebben opgeleverd, behalve extra kosten voor de overheid. De recente instelling van een crisisteam bij het ministerie van Openbare Werken (OWRO) past in dit patroon. De waarnemend minister spreekt van een “bestuurlijk precaire situatie”, die versneld ingrijpen vereist. Maar wie kijkt naar de achterliggende oorzaken, ziet dat het gebrek aan voortgang vooral te maken heeft met structurele problemen: een stagnerend apparaat, beperkte financiële middelen, onduidelijke overdrachten en onvoldoende beleidscontinuïteit.
Er is niets mis met tijdelijke teams, zolang ze duidelijk gedefinieerde opdrachten hebben, transparant functioneren en rekenschap afleggen. Maar wat we in Suriname te vaak zien, is dat commissies en crisisteams worden ingezet als symptoombestrijding. Ze vervangen geen beleid, ver
sterken geen instituties en zijn zelden gebonden aan meetbare resultaten. Ze worden vaak juist een substituut voor bestuurlijke daadkracht.
Dat ministers bij hun aantreden niet weten wat ze overnemen, spreekt boekdelen. Als een minister een lijstje van zes projecten als overdrachtsdocument krijgt, dan faalt het systeem van continuïteit. Als landbouwmachines zoekraken zonder dat iemand verantwoording kan afleggen, dan faalt het toezicht. In zo’n context is het logisch dat crisisteams nodig lijken, maar ze vormen zelden de oplossing.
Suriname heeft geen behoefte aan nog meer tijdelijke structuren. Wat nodig is, is een herwaardering van de rechtsstaat, institutionele versterking en een bestuurscultuur waarin verantwoordelijkheid niet wordt doorgeschoven, maar genomen. Een crisisaanpak zonder transparantie en zonder structurele follow-up is slechts bestuurlijk theater. Het is tijd dat we stoppen met steeds weer nieuwe teams op te tuigen. We moeten het systeem zélf herstellen. Geen ‘kenki’ van symptomen, maar genezing van de onderliggende ziekte.
The post VAN COMMISSIES NAAR CRISISTEAMS: A SYSTEEM KENKI? ..
- Nieuwe lichting douane-aspiranten start formele opleiding.
- OM: ‘Reizen met meer dan USD 10.000 is strafbaar..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na ontvangst Clad-rappor…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..
- Koopkrachtversterking AOV juli 2025 gestort..
- De hele Litouwse regering treedt af na het aftreden van pre…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek bij BIZA na CLAD-rapport..
- Hoopvolle toekomst sport..
- Bianca Monique Bruster..
- Ingehuurd om Haïtiaanse bendes te bestrijden: Amerikaanse f…..
- HONGERSNOOD TREFT KINDEREN IN GAZA..
- Stichting Wi Tru Sranan ondersteunt basisschool bij verster…..
- Terugroepactie: Gerookte zalm mogelijk besmet met Listeria..
- Waarschuwing: terugroeping gerookte zalm en diepvrieserwten…..
- Waarschuwing: gerookte zalm uit de handel wegens Listeria-b…..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..