PARAMARIBO — Kolonel Henri van Axel Dongen en luitenant-kolonel Cherryl Chan Jon Chu zijn de nieuwe leden van de Krijgsraad. Het duo werd woensdag in het presidentieel paleis door president Chandrikapersad Santophi beëdigd als lid van de militaire rechtbank, meldt de Communicatiedienst Suriname donderdag in een persbericht.
Aangegeven wordt dat beide officieren verschillende sleutelposities binnen het leger hebben bekleed. Van Axel Dongen was waarnemend bevelhebber, terwijl Chan Jon Chu chef Generale Staf is geweest. “De aanstelling als lid van de Krijgsraad is niet alleen een eer, maar ook een zware verantwoordelijkheid. Dit orgaan vormt het fundament van militaire rechtspraak en rechtvaardigheid. Jullie taak zal zijn recht te spreken over hen die ons land en onze vrijheden verdedigen. Dit vereist niet alleen juridische scherpte, maar ook morele moed en een diep besef van de militaire realiteit”, hield het staatshoofd hen voor.
“Laat rechtvaardigheid altijd de leidraad zijn, ongeacht de druk van buitenaf”President Santokhi
De president wees erop dat de Krijgsraad een instituut is dat steunt op de kernwaarden van eer, integriteit en rechtvaardigheid. Hij onderstreepte dat discipline, ethiek en recht in deze functie samenkomen en dat de beslissingen van de raad directe invloed hebben op carrières, levens en de veiligheid van het land. “Wees onpartijdig, rechtvaardig en een dienaar van wet en recht. Het uniform of de rang mag nooit invloed hebben op de wet. Laat rechtvaardigheid altijd de leidraad zijn, ongeacht de druk van buitenaf. Recht moet niet alleen worden gedaan, maar ook zichtbaar worden gedaan.”
Vanuit links: Cherryl Chan Jon Chu, Henri van Axel Dongen, Hofpresident Rasoelbaks, president Santokhi en de ministers Mathoera en Amoksi. [: kabinet van de president]
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..