De wisselkoersen in Suriname zijn deze week verder gestegen. De euro wordt inmiddels bij cambio’s verkocht voor SRD 43,30, terwijl de Amerikaanse dollar een verkoopkoers van SRD 38,75 heeft bereikt. Deze ontwikkeling bevestigt de aanhoudende waardevermindering van de Surinaamse dollar (SRD) ten opzichte van de Amerikaanse dollar. Volgens valutahandelaren speelt naast marktwerking ook de politieke onzekerheid rondom de verkiezingen mogelijk een rol in deze koersdruk.
De aankoopkoersen liggen op SRD 38,30 voor de Amerikaanse dollar en SRD 42,75 voor de euro, wat betekent dat zowel consumenten als bedrijven die valuta willen kopen meer SRD moeten inwisselen dan voorheen. De stijgende valutakoersen zorgen daarmee voor prijsverhogingen van goederen en diensten die afhankelijk zijn van buitenlandse valuta, zoals brandstof, voedsel en medische importen.
De verhoogde vraag naar euro’s en dollars drijft de koersen verder op, met als gevolg een neerwaartse druk op de SRD. Deze trend zet zich voort sinds eind mei en lijkt mede gevoed door gebrek aan vertrouwen in het toekomstige financieel-economische beleid.
Koopkracht verder onder drukDe daling van de SRD raakt direct de koopkracht van burgers. Winkeliers en importeurs worden geconfronteerd met hogere inkoopprijzen, die veelal worden doorberekend aan de consument. Hierdoor stijgen de prijzen van alledaagse producten en diensten, wat het leven in Suriname verder duurder maakt. Zonder snel en doeltreffend beleid dreigt de druk op de SRD verder toe te nemen.
- OKB verzoekt Biza om spoedige actie: stemverwerking Wanica …..
- Vriend aangehouden na mishandeling vriendin..
- Snik of Zegen voor El Dorado?..
- Man op klaarlichte dag beschoten in Paramaribo..
- Bootongeval Marowijnerivier: drie doden, vier vermist, vijf…..
- Moody’s: ‘Nieuw IMF-programma cruciaal voor economische sta…..
- Nieuwe coalitie belooft hoop en herstel voor Suriname..
- Irak onderzoekt vissterfte in zuidelijke moerassen..
- Bentley breekt records 🏁Meer winst in 4 jaar dan in eerste …..
- Illegale sloop monument aan Dr. J.F. Nassylaan stopgezet..
- Mexicaanse kartels rekruteren buitenlandse ex-militairen: e…..
- Politie over bootongeval: 3 overleden, 4 vermist en 5 gered..
- Politiebericht: Zeker drie doden, vier vermisten en vijf ov…..
- Monumentenzorg: Illegale sloop monument Nassylaan stopgezet..
- Bootongeval: 5 overlevenden, 3 lichamen geborgen, 4 vermist..
- Vijf overlevenden bij bootongeval op de Marowijne rivier; d…..
- NDP: Tragisch bootongeluk schokt ons diep..
- Yorka supu..
- Nieuw MRI Flow-gebouw opgeleverd na 17 jaar voorbereiding..
- Zes politieke partijen tekenen regeerakkoord..
- TotalEnergies bereidt nieuw olieonderzoek voor in Suriname..