Het landelijke project ‘Wroko Fu Mek Moni’ heeft op donderdag 3 juli 2025 opnieuw een groep van 21 gecertificeerden opgeleverd. De feestelijke certificaatuitreiking vond plaats te Magenta, waar de deelnemers met succes de vaktraining Textiele Werkvormen van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) hebben afgerond.
Wat deze groep bijzonder maakt, is dat de cursisten zelf het initiatief namen. Na het horen over het project via de media, namen zij contact op met de SAO met het verzoek om de training in hun omgeving te mogen volgen. Deze motivatie en proactieve houding werd door minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) nadrukkelijk geprezen tijdens de ceremonie.
De minister wees op het belang van vaktrainingen voor zowel economische als sociale vooruitgang. “Ze vergroten de kansen op de arbeidsmarkt én zorgen voor praktische voordelen zoals besparingen op kledingkosten,” aldus Mac Andrew. Hij riep de geslaagden op om hun nieuwe vaardigheden niet alleen professioneel in te zetten, maar ook om anderen te inspireren als ware ambassadeurs van SAO.
Naast een certificaat ontvingen de deelnemers ook een naaimachine en bijbehorende materialen, zodat ze direct zelfstandig aan de slag kunnen. SAO-directeur Joyce Lapar bedankte de cursisten voor hun inzet en het feit dat zij zelfs eigen materiaal aanschaf¬ten om het leerproces vlot te laten verlopen. Zij benadrukte dat deze extra toewijding duidelijk heeft bijgedragen aan het succes van de groep.
Met deze nieuwe lichting toont ‘Wroko Fu Mek Moni’ opnieuw aan dat praktische vaktrainingen, ondersteund door motivatie en zelfinitiatief, een krachtig instrument zijn in de strijd voor economische zelfstandigheid en sociale vooruitgang.
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd door Santokhi..
- Asfaltperikelen..
- Achttien jaar wateroverlast – tijd voor echte oplossingen..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid..
- Multidisciplinaire Werkgroep Armoedegrensbepaling pleit voo…..
- Simons sluit VHP definitief uit: ‘Geen onderhandelingen mee…..
- ‘Armoedebestrijding moet gestructureerde aanpak krijg…..
- Braziliaanse bedrijven zien volop kansen in Surinaamse olie…..
- De democratie en haar randvoorwaarden: een fundament voor e…..
- Privébezittingen van Napoleon Bonaparte voor miljoenen onde…..
- Geen middelen voor opstart vervolgopleidingen IOL..
- Santokhi pleegt opnieuw woordbreuk en neemt tóch zitting in…..
- Louis Vismale viert 58ste verjaardag met oproep tot structu…..
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering …..
- Dorpsgemeenschappen Bataliba-regio dreigen geïsoleerd te ra…..
- Man aangehouden in Albina voor ontvoering en seks met 15-ja…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op Expo 2025 in Japan..
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride mode…..
- Naast het minimumloon is ook de vaststelling van leefbaar l…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op expo in Japan..
- Boete verhoogd voor niet overgedragen verkochte voertuigen …..