De voorzitter van de Algemene Bond Personeel Regionale Ontwikkeling (ABPRO), Romeo Ravenberg, heeft scherpe kritiek geuit op de districtscommissarissen (dc’s) Josta Lewis en Sherin Bansi-Durga. Volgens hem hadden zij niet slechts ‘ter beschikking’ van de president moeten worden gesteld, maar onmiddellijk uit hun functie ontheven moeten worden.
Ravenberg verwijt de dc’s onder meer arrogantie en misbruik van hun positie. Zo zou de dc van Saramacca in een vergadering met bestuursambtenaren stellig hebben verklaard dat zij tot 25 maart 2025 in functie zou blijven. “Dit had nooit mogen gebeuren,” stelt Ravenberg.
Volgens hem waren de dc’s ongeschikt voor hun functie en heeft hun gedrag schade toegebracht aan de bestuursdienst en het imago van de overheid. De vakbondsvoorzitter benadrukt dat districtscommissarissen geen politieke ambtsdragers zijn, zoals ministers, maar deel uitmaken van de bureaucratie.
Hij roept politieke partijen op om bij toekomstige benoemingen zorgvuldiger te letten op de competenties van kandidaten. “Sommige dc’s begrijpen hun taken niet en nemen beslissingen met grote gevolgen,” aldus Ravenberg.
Daarnaast uit hij zorgen over nepotisme binnen het commissariaat. Zo zou een van de dc’s haar echtgenoot en een neef hebben betrokken bij bestuurlijke zaken, wat volgens Ravenberg ongehoord is. Ook beschuldigt hij de dc van Saramacca van het gebruik van staatsmiddelen voor politieke campagnes en het openlijk voeren van partijpolitiek in officieel tenue.
Volgens Ravenberg was al vanaf haar aantreden duidelijk dat politieke belangen een rol speelden, maar het openlijk campagnevoeren in partijtenue zou pas later begonnen zijn. “Dit is onacceptabel en had nooit toegestaan mogen worden,” besluit hij.
- Bendepai-contest voor behoud Saamaka cultuur..
- Fort Nieuw-Amsterdam brengt Anton de Kom ‘thuis’ met nieuwe…..
- Politiekapel geeft extra tintje tijdens voorleesdag te O.S.…..
- Reyme: ‘Geen enkel ander land Suriname zal komen redden…..
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..
- Bemanning RSS Barracuda getraind..
- Bond SBB legt werk neer na uitblijven CAO onderhandelingen..
- Surinaamse gebruikers melden storing X ook..
- Atompai op 8ste plek op NPS kandidatenlijst: “deze positie …..
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..
- Verdachte schietincident Nickerie achter slot en grendel..
- Technical Support Consultant..
- Plein: ‘Onderwijs en ondernemerschap sleutel tot vooruitgan…..
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..
- Verdachte aangehouden, die via etenswaren drugs het cellenh…..
- SBB-directie ontdekt onregelmatigheden bij houttransport..
- IMF verwacht 3% groei Surinaamse economie..
- President Santokhi overhandigt boot aan gemeenschap van Kro…..
- President Santokhi feliciteert minister Ramdin met historis…..