De Bond van Personeel bij de Stichting Bosbeheer en Bostoezicht (BPSBB), heeft vanwege een conflict met de directie, het werk neergelegd. Volgens bondsvoorzitter Dino Souprayen is de relatie tussen de bond en leiding dusdanig verslechterd, dat verdere communicatie geen zin meer heeft. Souprayen lichtte gisteren op een persconferentie, de standpunten van de bond toe.
De vakbond is ontevreden over het financieel beleid en het personeelsbeheer binnen de stichting. Souprayen stelt dat ondanks meerdere brieven met onderbouwde voorstellen, de directie nauwelijks adequaat gereageerd heeft. “We willen geen welles-nietesspel meer.
De samenleving mag weten wat hier speelt”, aldus Souprayen.
Volgens hem kampt SBB al geruime tijd met structurele problemen, waaronder gebrekkige communicatie met het personeel en financiële tekorten. De vakbond stelt dat er te veel de nadruk ligt op houtproductie en -export, terwijl die opbrengsten afnemen. Door overvloedige regenval en slechte infrastructuur is het werk van houtexploitanten bemoeilijkt, wat een directe impact heeft op de productie en inkomsten.
Hoewel de bond al langer waarschuwt voor de financiële situatie, is er weinig met hun suggesties gedaan. “Een jaar geleden wilden we samen aan een reddingsplan werken. Pas na een staking kwam er beweging, maar de ingestelde commissie vergaderde slechts één keer”, aldus Souprayen. Het personeel verkeert intussen in onzekerheid, met moeite worden salarissen en andere vaste lasten betaald. De bond benadrukt mee te willen werken aan oplossingen, maar dat de directie samenwerking uit de weg gaat. “Wij richten onze kritiek niet op de minister van Grondbeleid en Bosbeheer, die net is aangetreden, maar op de directie die structureel tekortschiet”, stelt Souprayen.
Concrete voorstellen van de bond zijn onder meer om SBB een percentage te laten ontvangen van de exportopbrengsten van hout, en om actief in te zetten op alternatieve inkomstenbronnen zoals certificering van bedrijven en controle op gezaagd hout. Daarnaast kan de SBB volgens de bond, een sleutelrol vervullen bij de berekening van carbon credits, waar volgens Souprayen, grote potentie ligt.
Hij pleit voor een koerswijziging bij SBB, waarbij de blik breder wordt dan alleen houtproductie. De dalende trend in houtvolumes is volgens hem al jaren zichtbaar, van ruim een miljoen kubieke meter in 2018 naar een verwachte 300.000 kub dit jaar, terwijl het doel 650.000 kub was.
Niet alleen het weer is de oorzaak, ook het aantal actieve houtexploitanten neemt af. “Het is een dure en complexe sector geworden,” aldus Souprayen. Hij vreest dat als er geen verandering komt, honderden gezinnen en het beheer van 93% van het nationale bosoppervlak in gevaar komen. “SBB is verworden tot een politieke organisatie. Zonder daadkrachtig beleid dreigt het systeem in te storten.”
The post Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie ..
- Rusland: financiële situatie niet gunstig..
- Bouva: ‘Ik geloof niet in een ministerie van Diaspora’..
- Misstanden bij politie: minister kondigt harde aanpak en on…..
- Sewcharan benoemt tot lid Staatsraad..
- Transformatie Queens Hotel: ‘We spelen in op de veranderde …..
- Ramdin weerspreekt valse berichtgeving met klem..
- UNDP en Suriname versterken samenwerking voor duurzame ontw…..
- Culinaire cruciaal binnen toerisme..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..
- OAS weerspreekt aantijgingen, Ramdin verdedigt beleid en pe…..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..
- Man omgekomen na uit de hand gelopen familieruzie..
- Parmessar: ‘De regering zal in financieel zwaar weer rake…..
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..
- Man overleden na uit de hand gelopen familieruzie.
- Sollicitatieoproep CBvS – medewerker Bibliotheek..
- Suriname betuigt medeleven na dodelijk helikopterongeluk in…..
- Verkeersveiligheidsmaand van start: ‘Geen haast is een leve…..
- Bryan Isaacs voorlopig ter beschikking van JusPol-minister..