De vakbeweging heeft niet enthousiast gereageerd op de plannen van het aankomende kabinet om het ministerie van Arbeid onder te brengen bij het ministerie van Volksgezondheid. Arbeid zou in de nieuwe constellatie worden gedegradeerd tot directoraat, een ontwikkeling die volgens vakcentrale C-47 afbreuk doet aan de belangen van de werkenden.
C-47-topman Robby Berenstein spreekt van een valse start van de nieuwe regering. “In de jaren ’60 was Arbeid ook slechts een directoraat. Dat scenario dreigt zich nu te herhalen,” stelde hij in gesprek met Radio ABC.
Berenstein noemt het besluit onacceptabel, temeer daar de vakbeweging jarenlang heeft gestreden voor een zelfstandig ministerie. “De mens staat centraal en arbeid moet altijd een prominente rol blijven spelen.”
Daarnaast wijst hij op de grote uitdagingen binnen de zorgsector. “Juist daarom is het geen goed idee om Volksgezondheid extra te belasten met de portefeuille Arbeid,” zegt de vakbondsleider. Volgens hem is de koppeling van Arbeid met Sociale Zaken logischer en effectiever.
C-47 zal zich niet neerleggen bij het besluit en zal bij de nieuwe regering aandringen op heroverweging. Berenstein hoopt dat het aankomende kabinet hearings zal organiseren, zoals in het verleden is gebeurd, zodat de vakbeweging haar visie kan presenteren. “Daar willen wij duidelijk uiteenzetten hoe essentieel de factor arbeid is voor de ontwikkeling van ons land,” aldus Berenstein.
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..
- Vrouw vervangt echte sieraden met nepexemplaren: twaalf maa…..
- Boëtius en Leliendal toegevoegd aan selectie Natio..
- VS en Venezuela waarschuwen burgers tegen reizen naar elkaa…..
- Alle partijen zetten hun lijnen uit, ook de VHP..