Van 26 april tot 3 mei 2025 staat Suriname, samen met de rest van Noord- en Zuid-Amerika, stil bij de 23e jaarlijkse Vaccinatieweek in de Amerika’s (VWA) en de 14e Wereldimmunisatieweek (WIW). De week wordt gecoördineerd door de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), in samenwerking met regionale landen en partners. Dit jaar staat de bewustwordingscampagne in het teken van het Eliminatie-initiatief van de PAHO, dat zich richt op het uitbannen van meer dan 30 overdraagbare ziekten en aanverwante aandoeningen.
Met de slagzin: ‘Your decision makes a difference’ (Uw besluit maakt een verschil), wordt het belang van vaccinatie extra onderstreept. Vaccinatie blijft wereldwijd een van de meest effectieve manieren om ziektes te voorkomen. Jaarlijks worden naar schatting tussen de 3,5 en 5 miljoen levens gered door vaccins tegen ziekten zoals difterie, tetanus, kinkhoest, polio, mazelen en influenza.
In het kader van de Vaccinatieweek wordt een informatiebijeenkomst georganiseerd, waarbij actoren uit de lokale media en de gezondheidszorg met elkaar in gesprek gaan. Doel is het uitwisselen van actuele informatie, het beantwoorden van vragen en het bespreken van de beeldvorming rondom vaccinaties binnen de samenleving.
Immunisatie maakt het mogelijk dat mensen van alle leeftijden langer en gezonder kunnen leven. Wereldwijd zijn er inmiddels vaccins voor meer dan twintig levensbedreigende ziekten beschikbaar. De gezondheidswinst die daarmee geboekt is, kan niet worden overschat — maar het succesverhaal vereist voortdurende inzet, juiste informatie en bewuste keuzes.
The post Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’ ..
- Nog een regenachtige dag..
- Politieambtenaren ronden Jeugd- en Zedentraining succesvol …..
- China slaat terug met extra heffingen voor VS, beurzen were…..
- Schone energie centraal bij Bouw-, Woon-, en Huishoudbeurs..
- Ministerie van Binnenlandse Zaken traint OKB-toezichthouder…..
- Wijziging Staatbesluit Moengo roept twijfels op..
- Suriname Major League: Broki sluit eerste ronde met winst a…..
- CCK en IRIS vragen politieke partijen en media ondertekenin…..
- Leiding militair hospitaal ontheven; zal weer ingezet worde…..
- Santokhi vermoedt ‘kwaadaardigheid’ bij dubbele kandide…..
- OM ziet vooralsnog geen aanleiding tot onderzoek naar proje…..
- TEEP Suriname en Staatsolie bezoeken GranMorgu FPSO in Shan…..
- China slaat terug: Vanaf 10 april 34% importheffing op alle…..
- Staatsgebouwen en terreinen kunnen verkocht worden..
- ‘Legvcy’ maakt comeback met ‘My Empress’..
- IICA blikt terug op succesvolle agrarische projecten tijden…..
- BLTO vraagt opnieuw spoedige uitbetaling lonen..
- Stichting Prasoro houdt morgen persconferentie over financi…..
- Wereld Nieuws Headlines..
- SIS deelt pijnpunten met president..
- Staat loopt maandelijks USD 25 miljoen mis door goudsmokkel..