INGEZONDEN
Het Surinaamse volk is vredelievend, maar ook goedgelovig. Al vijftig jaar lang weten leiders zich te presenteren als redder van het volk — als een soort politieke “messias” die zegt op te komen voor de zwakkeren, terwijl ze in werkelijkheid systematisch het volk verarmen en zichzelf verrijken.ADVERTISEMENT
De grootste tragedie is dat deze zogenaamde “verlossers” eerst de armoede creëren waarin het volk terechtkomt, om zich vervolgens als de redder van datzelfde volk op te werpen. Een cynisch en doortrapt spel.ADVERTISEMENT
“Op 25 mei hebben we een keuze: blijven we in deze vicieuze cirkel van verarming en bedrog, of kiezen we eindelijk voor verandering?
De ene leider liet stilletjes het volk leegbloeden: miljoenen verdwenen spoorloos uit de staatskas. De andere greep hard en genadeloos in via het IMF — zonder bescherming voor de zwaksten. Die fatale klap wordt nog steeds gepresenteerd als een heldendaad, terwijl de mensen dagelijks lijden onder de gevolgen.
Hoe groter de armoede, hoe groter hun politieke greep. Want armoede maakt afhankelijk, en afhankelijkheid wordt gebruikt als stemmiddel. Staatsmiddelen die het volk toebehoren, worden als gunsten uitgedeeld: voedselpakketten, grondpapieren, beloftes, kruimels — in ruil voor stemmen. Dat is geen leiderschap. Dat is misleiding.
Hamvraag:
Het IMF werd binnengehaald met grote woorden over stabiliteit en herstel. Maar wat heeft de huidige leider in vijf jaar werkelijk gedaan voor ontwikkeling, productie of werkgelegenheid? Waar zijn de gestolen gelden waarnaar hij zou “terugjagen”? Wat is er gedaan met de beloftes aan het volk? Behalve buitenlandse reizen en symbolisch beleid, is er geen structurele vooruitgang geboekt.
De feiten:
• Bezuinigingsbeleid zonder sociaal vangnet.
• Structurele wanbetaling van salarissen in onderwijs en zorg.
• Geen armoedebeleid, enkel tijdelijke lapmiddelen.
• Meer aandacht voor cijfers dan voor mensen.
• Gevolg: massale emigratie van artsen, leraren, technici. Instituten raken uitgehold. Het vertrouwen van het volk is opnieuw geschaad.
Stemadvies
Suriname is gezegend met natuurlijke rijkdommen. Maar vijftig jaar na de onafhankelijkheid zijn we arm — niet door gebrek aan potentie, maar door gebrek aan oprechte leiders. Zolang we blijven vallen voor mooie woorden en misleiding, verandert er niets. Op 25 mei hebben we een keuze: blijven we in deze vicieuze cirkel van verarming en bedrog, of kiezen we eindelijk voor verandering?
• Kies geen leider die zich profileert als een “verlosser” terwijl hij u eerst tot wanhoop drijft.
• Kies een leider die uw toekomst centraal stelt — niet zijn eigen belang.
• Kies voor beleid, geen bedrog. Voor visie, geen valse beloften.
Asha MungraVoorzitter – Unie van Surinaamse Vrouwen (USV)
De redactie van de Ware Tijd stelt lezers in de gelegenheid stukken in te zenden ter publicatie. In principe worden alle ingezonden artikelen opgenomen, tenzij de inhoud schadelijk, kwetsend of beledigend is voor derden. Stukken die worden geplaatst komen niet noodzakelijkerwijs overeen met de mening van de Ware Tijd. De redactie behoudt zich het recht voor om stukken niet te plaatsen, of in te korten of te redigeren zonder dat die uit hun context worden gehaald.
- Overstekende voetganger komt om bij aanrijding met pick-up..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..