De Unie van Surinaamse Vrouwen (USV), actief sinds 2003 — aanvankelijk als Nari Samaadj en vanaf 2006 onder haar huidige naam — erkent de historische betekenis van het moment waarop een vrouw, mevrouw Jennifer Geerlings-Simons, is beëdigd tot president van de Republiek Suriname. Dit vormt een symbolische doorbraak in een politieke geschiedenis die tot nu toe werd gekenmerkt door mannelijke dominantie op het hoogste niveau van leiderschap.
De USV feliciteert president Geerlings-Simons van harte met haar beëdiging op 16 juli 2025 als de eerste vrouwelijke president van ons land.
Deze benoeming betekent een mijlpaal in de politieke geschiedenis van Suriname. Het is een krachtig signaal aan jonge vrouwen en meisjes: ook zij mogen dromen van, streven naar én verantwoordelijkheid dragen op het hoogste niveau van leiderschap.
Tegelijkertijd onderstreept de USV haar overtuiging dat ware verandering niet voortkomt uit symboliek alleen, maar uit visionair, moedig en integer leiderschap. Juist in een land dat herhaaldelijk wordt geconfronteerd met corruptie, is het herstel van vertrouwen en rechtsstatelijkheid essentieel. Suriname heeft behoefte aan versterking van instituties en structurele bescherming van kwetsbare groepen, in het bijzonder vrouwen en kinderen.
De USV neemt met belangstelling kennis van de toezeggingen in de inaugurele rede van de president, met name op het gebied van versterking van sociale programma’s en de bescherming van kwetsbare groepen.
Als vrouwenorganisatie blijft de USV vanuit haar onafhankelijke positie streven naar sociale rechtvaardigheid, gendergelijkheid en het recht van iedere burger op een menswaardig bestaan.
Wij hopen dat de president deze verantwoordelijkheid met wijsheid en transparantie op zich zal nemen, en dat zij bewijst dat vrouwelijke leiders niet alleen barrières doorbreken, maar ook de fundamenten van een rechtvaardige samenleving kunnen versterken.
De USV feliciteert tevens de vicepresident en de ministers met hun benoemingen, en wenst de volledige regering veel kracht en wijsheid toe in het belang van het Surinaamse volk.
“Leiderschap is geen kwestie van geslacht, maar van geweten. Moge deze historische benoeming het begin zijn van diepgaande verandering.”
Unie van Surinaamse Vrouwen (USV)Asha MungraVoorzitter
- Vacatures SURIPRINT..
- drs Marvin Gustaaf van Lierop..
- President Santokhi: “Mijn afscheid is geen afscheid van Sur…..
- Regering: Behoed het onderwijs voor totale ondergang..
- Neergeschoten inbraak verdachte blijkt bekende van de polit…..
- Bijzondere band Suriname en Frankrijk benadrukt tijdens vie…..
- Raghoebarsing: “Aankomende regering moet afblijven van inte…..
- Pluimpje voor milieu autoriteit..
- Vertrekkende Nederlandse defensieattaché Georgie Klein onde…..
- Parmessar: “Er is op de centjes gelet“..
- Minister Ramadhin spreekt waardering uit voor MZ en PAHO..
- Stabiele houtproductie en groeiende export naar China kenme…..
- Caricom zet regionaal veerplan voort als onderdeel van stre…..
- Bronto Somohardjo: “Santokhi speelt politiek spel met CLAD-…..
- Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel..
- Van hoop naar herhaling: Simons’ gemiste kans op leiderscha…..
- 24 juli uitspraak in zaak vermiste toerist Parmessar..
- Adelien Wijnerman nieuwe minister van Financiën en Planning…..
- Schaduwzijde van het tuchtrecht..
- Sociale instellingen ontvangen medische verbruiksartikelen..
- Woensdag wegomleggingen tijdens inauguratie..