De Amerikaanse luchtmacht (US Air Force) heeft besloten om haar samenwerking met SpaceX, een bedrijf van Elon Musk, te stoppen voor het testen van hypersonische raketvrachtladingen vanaf Johnston Atoll. Dit is gebeurd omdat talrijke biologen en deskundigen zich zorgen maakten dat het project de levens van zeevogels in een straal van 800 mijl (1.300 km) rond dit ongeïncorporeerde Amerikaanse gebied, gelegen ten zuidwesten van Hawaï, zou kunnen bedreigen.
De US Air Force zoekt momenteel naar een alternatieve locatie die geschikt is voor commerciële raketten, om het SpaceX-project voort te zetten. Het doel van dit project is om binnen minder dan 90 minuten overal op aarde 100 ton vracht te leveren, aldus een militaire spreker.
Hoewel het project belovend klinkt, hebben talrijke milieuorganisaties de evaluaties van de US Air Force uitgesteld. Ze waarschuwen dat het project schade kan berokkenen aan 14 soorten tropische vogels binnen een oppervlakte van 2,6 vierkante kilometer van het Pacific Remote Islands Marine National Monument, inclusief het atol zelf. Biologen hebben ook gewaarschuwd dat het project negatieve gevolgen kan hebben voor deze zeevogels.
Een Starship-raket van Elon Musk had eerder nesten en eieren van beschermde strandvogels in Boca Chica, Texas, verwoest.
- Sambo brengt met ‘Anton de Kom, mijn vader’ ode aan Surinaa…..
- Parlementariër Patricia Etnel overleden..
- OIL & GAS MANIA..
- Aardig wat zon met onweersbuien in de middag..
- National Day Suriname bij Expo 2025 Osaka volop gaande..
- 3×3-basketbalcoach Mike Nahar: ‘We gaan met frisse moed de …..
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet..
- Duizenden babyschildpadden onderschept in Mexico..
- Leendert Callender (76) Amsterdam 18-6-2025..
- Mavis Mathilda Francis Riley (71) Schagen 17-6-2025..
- Politiek analist Ramadhin: “SPA en DRS hebben NPS nauwelijk…..
- Staatsolie: Minder regels, meer actie voor local content..
- Trump: ‘Iran moet vrede sluiten of wordt opnieuw en harder …..
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe..
- 20 leden Mobiele Eenheid krijgen certificaat na training..
- TotalEnergies zinspeelt op meerdere olieontwikkelingen in B…..
- Duurzaam beleid tegen wateroverlast blijft prioriteit OW..
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af..
- Innovatie en menselijke expertise centraal tijdens NCC2025..
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..