De Amerikaanse luchtmacht (US Air Force) heeft besloten om haar samenwerking met SpaceX, een bedrijf van Elon Musk, te stoppen voor het testen van hypersonische raketvrachtladingen vanaf Johnston Atoll. Dit is gebeurd omdat talrijke biologen en deskundigen zich zorgen maakten dat het project de levens van zeevogels in een straal van 800 mijl (1.300 km) rond dit ongeïncorporeerde Amerikaanse gebied, gelegen ten zuidwesten van Hawaï, zou kunnen bedreigen.
De US Air Force zoekt momenteel naar een alternatieve locatie die geschikt is voor commerciële raketten, om het SpaceX-project voort te zetten. Het doel van dit project is om binnen minder dan 90 minuten overal op aarde 100 ton vracht te leveren, aldus een militaire spreker.
Hoewel het project belovend klinkt, hebben talrijke milieuorganisaties de evaluaties van de US Air Force uitgesteld. Ze waarschuwen dat het project schade kan berokkenen aan 14 soorten tropische vogels binnen een oppervlakte van 2,6 vierkante kilometer van het Pacific Remote Islands Marine National Monument, inclusief het atol zelf. Biologen hebben ook gewaarschuwd dat het project negatieve gevolgen kan hebben voor deze zeevogels.
Een Starship-raket van Elon Musk had eerder nesten en eieren van beschermde strandvogels in Boca Chica, Texas, verwoest.
- Moeder trots op dochter Tyairah na winnen Misi Keti Koti 20…..
- Potentiële uitbraak van infectieziekten in Rahemal & om…..
- Gajadien: “Toetreding Brunswijk tot DNA betekent einde vice…..
- Ashwin Adhin neemt zitting als voorzitter van De Nationale …..
- Nieuwe DNA-voorzitter Adhin: ‘Ik ga een voorzitter zijn die…..
- Ashwin Adhin met tweederdemeerderheid gekozen tot assemblee…..
- Breaking: Ashwin Adhin gekozen tot DNA-voorzitter; commotie…..
- Ronnie Brunswijk bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter …..
- Surinaamse politiek verre van saai: Adhin zwak gekozen, Bru…..
- De dynamiek van NDPplus: Ronnie versus Greggie op schoot bi…..
- Brunswijk ook met VHP ondersteuning vicevoorzitter DNA..
- Adhin gekozen tot voorzitter van De Nationale Assemblee..
- Brunswijk bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter DNA..
- Adhin gekozen als parlementsvoorzitter 2025-2030..
- Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter met ruime meerderhei…..
- Ronnie Brunswijk officieel vicevoorzitter DNA..
- Ashwin Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter..
- Brunswijk nu assembleelid; geen vp meer..
- DOE-voorzitter Alfaisie: “Alle DNA-leden moeten met nieuwe …..
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident m…..
- Adhin en Sharman voorgedragen als kandidaat-voorzitters par…..