Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning en Sultan Abdulrahman Al-Marshad, CEO van het Saudi Fund for Development (SFD), ondertekenden gisteren een financieringsovereenkomst van US$ 20 miljoen voor de uitbreiding van de elektriciteitsvoorziening in Paramaribo en Nickerie. Het project, ‘Expansion of Power Generation, Transmission and Distribution Systems’, is gericht op het verbeteren van de opwekking, transmissie en distributie van elektriciteit in deze twee regio’s.
De totale investering in het project bedraagt US$ 105 miljoen. Naast de bijdrage van US$ 20 miljoen van het SFD, wordt het project gefinancierd door de Islamic Development Bank (IsDB) met US$ 48 miljoen, het OPEC Fund for International Development (OFID) met US$ 25 miljoen, en een bijdrage van de Surinaamse overheid van US$ 12 miljoen.
Het doel van het project is om de elektriciteitsvoorziening in Suriname te verbeteren door de toegankelijkheid, kwaliteit en betaalbaarheid van elektriciteit te verhogen. Het project speelt in op de toenemende vraag naar elektriciteit en voorziet in de aansluiting van 4.350 nieuwe huishoudens en 470 commerciële eenheden. De betrouwbaarheid van de stroomvoorziening zal worden verbeterd, met een stabielere stroomvoorziening en minder onderbrekingen.
Energie Bedrijven Suriname (EBS) zal het project uitvoeren. EBS staat bekend om het succesvol afronden van grote technische projecten binnen de gestelde tijd en budgetten. De werkzaamheden zullen naar verwachting binnen vier jaar voltooid zijn.
Minister Raghoebarsing onderstreepte het belang van de investering: “Deze investering helpt ons om de energievoorziening voor de nabije toekomst veilig te stellen. Het is een belangrijke stap voor de economische groei en het welzijn van onze burgers.”
CEO Sultan Al-Marshad van het Saudi Fund for Development benadrukte dat het fonds wereldwijd bijdraagt aan projecten op het gebied van energie, infrastructuur en ontwikkeling. “Met deze lening worden aanzienlijke verbeteringen in de Surinaamse energie-infrastructuur gerealiseerd,” aldus Al-Marshad. Naast dit energieproject zijn er nog twee andere projecten in voorbereiding, gericht op huisvesting en wegeninfrastructuur.
Op 13 februari brengt CEO Sultan Al-Marshad een beleefdheidsbezoek aan President Chan Santokhi, die tijdens zijn voorzitterschap van de Caricom een belangrijke rol speelde bij de introductie van het Saudi Fund for Development in de regio. Dit leidde in november 2023 tot de officiële start van de samenwerking tussen Suriname en het SFD.
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..
- Herstelwerkzaamheden aan de Desire Delano Bouterse Highway..
- Brunswijk: “Landvreugd treft geen blaam bij grondkwestie…..
- BLTO wil uitbetaling achterstallige overuren eind deze maan…..
- Toga Dialoog: Historisch congres van rechters en advocaten..
- OW-minister: “Aanpak van havens belangrijk”..
- In de middag buien, in de avond droog..
- Staat betaalt achterstand aan Roy Bhoedoe voor brandstoflev…..
- VS neemt opnieuw vliegtuig van Venezolaanse president Madur…..
- Siverinus Waldi Bruinhart (68) Amsterdam 4-2-2025..
- VS neemt weer Venezolaans regeringstoestel in beslag..