Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid bevestigt in gesprek met Suriname suriname dat de staat inmiddels de betaling aan de Cubaanse overheid heeft gedaan, zodat vijftien Surinaamse geneeskundestudenten kunnen deelnemen aan hun afstudeerexamen. In totaal is een bedrag van US$ 165.000 overgemaakt.
Tijdens de begrotingsbehandeling voor 2025 bracht NDP-assembleelid Ingrid Bouterse-Waldring de kwestie onder de aandacht. Ze wees op de noodsituatie van de vijftien studenten, die elk US$ 11.000 moesten betalen aan hun universiteit om in oktober examen te mogen doen. Zonder betaling zouden zij hun studie niet kunnen afronden.
Minister Misiekaba benadrukt dat de financiering van studenten die via zijn ministerie naar het buitenland zijn uitgezonden, op orde is. Studenten die via het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) zijn uitgezonden, regelen hun subsidiëring via het Bureau Onderwijsinformatie en Studiefaciliteiten (BOS).
Met de betaling is de weg vrijgemaakt voor de studenten om hun opleiding af te ronden en zich binnenkort officieel arts te mogen noemen.
- Zoon steelt 8000 euro en verrast vrienden met e-bikes..
- Toerisme-experts waarschuwen: overtoerisme bederft populair….
- LA-smokkelaar kreeg $2 miljoen van Noord-Korea.
- Bond Havenbeheer verliest Kort Geding tegen N.V. Havenbehee….
- Politie constateert 33 overtredingen tijdens verkeerscontro…..
- Geweld onder jeugdigen..
- President Irfaan Ali ontkent gebruik staatsmiddelen in verk…..
- Britse en Franse troepen cruciaal in vredesplan Oekraïne.
- Beijing voert strijd op tegen prijsoorlogen in zonne-energi….
- Peiling: Meerderheid steunt Palestijnse staat en wapenbeper….
- Radioactieve garnalen uit Indonesië in de VS.
- Suriname zoekt weer buitenlandse verpleegkundigen.
- NPS-parlementariër Fatehmahomed: “Gronduitgifte moet altijd….
- Van vergissing naar gewoonte: politiek in herhaling.
- Suriname 2.0: Minister Baasaron schetst koers voor economie….
- Werkgroep ingesteld voor oplossen urgente kwesties luchtvaa…..
- Werkzaamheden aan Brantimakaweg – bouw van een zeedijk..
- Kunstenaar en kunstdocent Leon Siesa: ‘Ik waardeer wie ik b…..
- Adhin verwacht toelating van Santokhi tot DNA na reces..
- Amerikaanse oorlogsschepen kloppen aan bij Venezolaanse kus….
- Trump vormt nu belangrijkste obstakel voor Gaza-gijzelingsd….