De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) is een geaccrediteerde opleiding rijker. De Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen (OPW) van de Faculteit der Maatschappij Wetenschappen heeft namelijk op 28 oktober 2024 de ‘Toets Nieuwe Opleiding’ van het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA) succesvol doorstaan en is per februari 2025 voor zes jaar geaccrediteerd.
De opleiding OPW is in oktober 2023 gestart en vloeit voort uit de bestaande opleiding Agogische Wetenschappen en Onderwijskunde (A&O). De bacheloropleiding OPW biedt studenten de keuze uit twee afstudeervarianten: Onderwijskunde en Pedagogiek. Na afronding van de studie beschikt de afgestudeerde over kennis en inzicht in de wetenschappelijke grondslagen van leren en ontwikkelen.
Afhankelijk van de gekozen afstudeervariant kan de afgestudeerde leer- en ontwikkelingsvraagstukken binnen het onderwijskundige of pedagogische domein – met een specifieke focus op Suriname en de regio – identificeren, kritisch analyseren en oplossingsmodellen aandragen. De accreditatie betekent niet alleen een erkenning van de kwaliteit van het OPW-programma, maar opent tevens deuren voor verdere groei en ontwikkeling.
Inmiddels is er een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor een aansluitende Masteropleiding. De opleiding zal zich blijven inzetten voor voortdurende verbetering en innovatie, zodat toekomstige generaties studenten optimaal worden voorbereid op academische en maatschappelijke functies als onderwijskundige en pedagogische professionals.
- ’s Lands Hospitaal zette mini Gezondheidsbeurs op touw in v…..
- Privatisering SAIL bijna rond: personeel behoudt banen..
- Voorganger in zedenzaak blijft aangehouden..
- BIZA gaat 900.000 stembiljetten laten drukken..
- OWC houdt driedaagse onderwijs- en beroepenbeurs ‘Skills fo…..
- Halliburton zoekt ontwerpteam voor modder- en bulkplant in …..
- Petronas start in juni boorcampagne in Blok 52..
- Ondernemer overleeft vuurgevecht en zet zelf achtervolging …..
- Vandaag meer zon, maar ook bewolking..
- AI-Workshop moet leiden tot effectievere implementatie van …..
- Amerikaanse regering overweegt droneaanvallen op drugskarte…..
- Brunswijk staat vierkant achter Jap-A-Joe..
- Rotaract Club Paramaribo zorgt voor wateropslag op Hollands…..
- SRD 40 voor de dollar slechts kwestie van tijd..
- Column: Druk schema voor Natio..
- Eskak begrijpt zorgen over Jap A Joe; ‘maar checks and bala…..
- Medisch visum geëist in zedenzaak voorganger C.L...
- Brunswijk: “Wendy gaat nergens, Silos heeft het met de ABOP…..
- Veiligheidsbonden overleggen met Santokhi over uitvoering a…..
- Naam Belfort blijft op kandidatenlijst ondanks overlijden..
- Ravaksur Plus wijst loonvoorstel af; eist spoedoverleg met …..