Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “Goede gezondheid is het fundament voor goed functionerende kinderen. Zij zijn de toekomst, dus dat fundament moet stevig zijn.” Dat zei Javier Córdoba, program manager van Unicef in Suriname, vrijdag tijdens de officiële kick-off van het Healthy Lifestyle School Program. De plechtigheid in de gymzaal van de Ritfeldschool aan de Tithoniastraat markeerde het begin van het programma, dat op speelse en kindvriendelijke wijze het belang van een gezonde leefstijl onder de aandacht brengt.
Als uitvloeisel van de samenwerking tussen het Kinderfonds van de Verenigde Naties (Unicef), de Regionale Gezondheidsdienst (RGD) en verzekeringsmaatschappij Assuria zullen landelijk kinderen van de basisscholen bewust worden gemaakt van de noodzaak van een gezonde leefstijl. “We streven naar welzijn en gezondheid voor kinderen. Community is belangrijk”, benadrukte Córdoba.
“Goede gezondheid is het fundament voor goed functionerende kinderen”Unicef-program manager
Vorming gezonde generatie
Hij bedankte de RGD voor het initiatief en prees de samenwerking met Assuria. “We hopen in de toekomst ook ouders hierbij te betrekken, maar voor nu ligt de focus op de kinderen.” Het Healthy Lifestyle School Program van de RGD richt zich op het stimuleren van gezonde leefgewoonten, fysiek en mentaal, bij jonge kinderen.
Volgens de partners gaat het niet alleen om sport of voeding, maar om de vorming van een gezonde, bewuste generatie. Dankzij de betrokkenheid van Assuria zal het programma verder worden uitgebreid naar meer scholen in Suriname. De samenwerking werd op originele wijze bezegeld: niet met een pen op papier, maar met handtekeningen op een voetbal. Aansluitend volgde een vrolijke penaltyreeks, waarbij Córdoba, Assuria CEO Mario Merhai en een aantal leerlingen ieder een doelpoging waagden onder gejuich van andere kinderen.
(lees verder onder de )
Unicef-program manager Javier Córdoba (r) en Assuria-directeur Mario Merhai (l) plaatsen hun handtekening op de voetballen.
Merhai legde de nadruk op de relatie tussen gezondheid en duurzaamheid. “In alles wat je doet of wil worden, wordt er naar je gezondheid gevraagd. Daarom investeren we hierin. Hield hij de kinderen voor.
De Assuria-directeur hield zijn toespraak deels in het Engels, in de veronderstelling dat veel kinderen die taal begrijpen. Tijdens een korte interactieve sessie vertelde hij over het werk van zijn bedrijf en Assuria High Rise, zodat de kinderen een beter beeld kregen om welke maatschappij het precies gaat.
Spelen, leren en creëren
Na het officiële gedeelte ging het programma speels en leerzaam verder. De leerlingen, gekleed in Unicef-sportshirts, namen enthousiast deel aan verschillende sport- en beweegactiviteiten, zoals indoor voetbal en knutselen rond het thema gezonde voeding. Ook werd ze spelenderwijs inzicht verschaft in het belang van gezonde gewoonten.
De levendige sfeer en enthousiaste deelname op de Ritfeldschool toonden duidelijk aan dat de boodschap goed aankwam. De combinatie van beweging, muziek, educatie en plezier lijkt volgens de organisatoren een effectieve formule voor blijvende gedragsverandering.
Aan het eind van het programma kregen de kinderen gezonde snacks en fruitbakjes mee. “Het leukste vond ik vooral de penalty’s, maar ik ben blij dat we vandaag ook leren hoe belangrijk het is om gezond te leven”, zei een leerling van de school tegen de Ware Tijd.
Tijdens de ceremonie spraken ook schoolhoofd Eunice Charlery en RGD-vertegenwoordiger Aloysius Koendjbiharie. De betrokkenheid van de private sector en maatschappelijke organisaties bij het bevorderen van kinderwelzijn werd geprezen als een belangrijke stap richting een gezonder Suriname.
- 3×3-basketbalcoach Mike Nahar: ‘We gaan met frisse moed de …..
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet..
- Duizenden babyschildpadden onderschept in Mexico..
- Leendert Callender (76) Amsterdam 18-6-2025..
- Mavis Mathilda Francis Riley (71) Schagen 17-6-2025..
- Politiek analist Ramadhin: “SPA en DRS hebben NPS nauwelijk…..
- Staatsolie: Minder regels, meer actie voor local content..
- Trump: ‘Iran moet vrede sluiten of wordt opnieuw en harder …..
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe..
- 20 leden Mobiele Eenheid krijgen certificaat na training..
- TotalEnergies zinspeelt op meerdere olieontwikkelingen in B…..
- Duurzaam beleid tegen wateroverlast blijft prioriteit OW..
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af..
- Innovatie en menselijke expertise centraal tijdens NCC2025..
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..
- Trump: VS heeft aanvallen uitgevoerd op drie nucleaire comp…..
- Boldewijn begrijpt beslissing Goerdat niet..
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; over…..
- WORLD WAR III..
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..