Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “Goede gezondheid is het fundament voor goed functionerende kinderen. Zij zijn de toekomst, dus dat fundament moet stevig zijn.” Dat zei Javier Córdoba, program manager van Unicef in Suriname, vrijdag tijdens de officiële kick-off van het Healthy Lifestyle School Program. De plechtigheid in de gymzaal van de Ritfeldschool aan de Tithoniastraat markeerde het begin van het programma, dat op speelse en kindvriendelijke wijze het belang van een gezonde leefstijl onder de aandacht brengt.
Als uitvloeisel van de samenwerking tussen het Kinderfonds van de Verenigde Naties (Unicef), de Regionale Gezondheidsdienst (RGD) en verzekeringsmaatschappij Assuria zullen landelijk kinderen van de basisscholen bewust worden gemaakt van de noodzaak van een gezonde leefstijl. “We streven naar welzijn en gezondheid voor kinderen. Community is belangrijk”, benadrukte Córdoba.
“Goede gezondheid is het fundament voor goed functionerende kinderen”Unicef-program manager
Vorming gezonde generatie
Hij bedankte de RGD voor het initiatief en prees de samenwerking met Assuria. “We hopen in de toekomst ook ouders hierbij te betrekken, maar voor nu ligt de focus op de kinderen.” Het Healthy Lifestyle School Program van de RGD richt zich op het stimuleren van gezonde leefgewoonten, fysiek en mentaal, bij jonge kinderen.
Volgens de partners gaat het niet alleen om sport of voeding, maar om de vorming van een gezonde, bewuste generatie. Dankzij de betrokkenheid van Assuria zal het programma verder worden uitgebreid naar meer scholen in Suriname. De samenwerking werd op originele wijze bezegeld: niet met een pen op papier, maar met handtekeningen op een voetbal. Aansluitend volgde een vrolijke penaltyreeks, waarbij Córdoba, Assuria CEO Mario Merhai en een aantal leerlingen ieder een doelpoging waagden onder gejuich van andere kinderen.
(lees verder onder de )
Unicef-program manager Javier Córdoba (r) en Assuria-directeur Mario Merhai (l) plaatsen hun handtekening op de voetballen.
Merhai legde de nadruk op de relatie tussen gezondheid en duurzaamheid. “In alles wat je doet of wil worden, wordt er naar je gezondheid gevraagd. Daarom investeren we hierin. Hield hij de kinderen voor.
De Assuria-directeur hield zijn toespraak deels in het Engels, in de veronderstelling dat veel kinderen die taal begrijpen. Tijdens een korte interactieve sessie vertelde hij over het werk van zijn bedrijf en Assuria High Rise, zodat de kinderen een beter beeld kregen om welke maatschappij het precies gaat.
Spelen, leren en creëren
Na het officiële gedeelte ging het programma speels en leerzaam verder. De leerlingen, gekleed in Unicef-sportshirts, namen enthousiast deel aan verschillende sport- en beweegactiviteiten, zoals indoor voetbal en knutselen rond het thema gezonde voeding. Ook werd ze spelenderwijs inzicht verschaft in het belang van gezonde gewoonten.
De levendige sfeer en enthousiaste deelname op de Ritfeldschool toonden duidelijk aan dat de boodschap goed aankwam. De combinatie van beweging, muziek, educatie en plezier lijkt volgens de organisatoren een effectieve formule voor blijvende gedragsverandering.
Aan het eind van het programma kregen de kinderen gezonde snacks en fruitbakjes mee. “Het leukste vond ik vooral de penalty’s, maar ik ben blij dat we vandaag ook leren hoe belangrijk het is om gezond te leven”, zei een leerling van de school tegen de Ware Tijd.
Tijdens de ceremonie spraken ook schoolhoofd Eunice Charlery en RGD-vertegenwoordiger Aloysius Koendjbiharie. De betrokkenheid van de private sector en maatschappelijke organisaties bij het bevorderen van kinderwelzijn werd geprezen als een belangrijke stap richting een gezonder Suriname.
- 647 honden en katten gesteriliseerd in vier dagen tijd..
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting..
- Column: Formateur: ja of nee?..
- Brunswijk spreekt met Rusland; partijstructuren opgeroepen …..
- NDP roept op tot volwassen democratisch proces bij verkiezi…..
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg..
- Minister Ramadhin levert eerste Surinaamse bijdrage aan pre…..
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uit…..
- SEOB: Wisselkoers, staatsschuld en begrotingstekort nog gro…..
- Culturele Unie Suriname roept op tot eenheid: “Onze vrijhei…..
- OM eist 30 jaar celstraf voor moord en wegmaken lijk..
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst..
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Surina…..
- Santokhi op 1 juli: reflecteren op verleden om eenheid en h…..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..