De regering van Suriname heeft, in samenwerking met UNICEF, officieel het Nationaal Beleidskader voor Vroegkinderlijke Ontwikkeling (ECD) gelanceerd. Dit beleidskader biedt een strategische richtlijn voor de verbetering van vroegtijdig leren, kinderopvang, adequate voeding, gezondheidszorg en ouderlijke ondersteuning, zodat elk kind de best mogelijke start in het leven krijgt.
Deze mijlpaal onderstreept de sterke inzet van de overheid om te investeren in de eerste levensjaren en erkent het cruciale belang van vroegkinderlijke ontwikkeling voor de toekomst van het land. President Chandrikapersad Santokhi benadrukte het nationaal belang van dit beleid en verklaarde: “Investeren in de vroege ontwikkeling van kinderen is investeren in de toekomst van Suriname. Dit beleidskader zorgt ervoor dat ieder kind de kans krijgt om zich optimaal te ontwikkelen”.
“Door te investeren in gezondheidszrg, educatie, gezonde voeding en bescherming van kinderen van 0 tot 8 jaar, bouwen we aan een sterke, zelfredzame samenleving”, benadrukte de President tijdens de lancering. UNICEF-vertegenwoordiger Nicolas Pron prees Suriname’s toewijding aan vroegkinderlijke ontwikkeling en merkte op: “Dit beleid weerspiegelt een gedeelde visie, om elk kind te voorzien van de juiste omgeving om te leren, te groeien. UNICEF is trots om Suriname te ondersteunen bij het versterken van vroege kinderopvangsystemen die toekomstige generaties ten goede zullen komen.”
Het Nationaal Beleidskader voor Vroegkinderlijke Ontwikkeling is tot stand gekomen door middel van uitgebreide consultaties met belanghebbenden, waaronder vakministeries, UNICEF, onderwijzers, gezondheidsprofessionals en maatschappelijke organisaties. Het biedt een allesomvattende routekaart voor het leveren van hoogwaardige vroege kinderopvangdiensten en garandeert toegang tot vroeg onderwijs, met speciale aandacht voor de meest kwetsbare kinderen.
- Politiekapel geeft extra tintje tijdens voorleesdag te O.S.…..
- Reyme: ‘Geen enkel ander land Suriname zal komen redden…..
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..
- Bemanning RSS Barracuda getraind..
- Bond SBB legt werk neer na uitblijven CAO onderhandelingen..
- Surinaamse gebruikers melden storing X ook..
- Atompai op 8ste plek op NPS kandidatenlijst: “deze positie …..
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..
- Verdachte schietincident Nickerie achter slot en grendel..
- Technical Support Consultant..
- Plein: ‘Onderwijs en ondernemerschap sleutel tot vooruitgan…..
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..
- Verdachte aangehouden, die via etenswaren drugs het cellenh…..
- SBB-directie ontdekt onregelmatigheden bij houttransport..
- IMF verwacht 3% groei Surinaamse economie..
- President Santokhi overhandigt boot aan gemeenschap van Kro…..
- President Santokhi feliciteert minister Ramdin met historis…..
- Politiek analist Betterson verwacht grote verrassing van A2…..
- Regio Bijstand Team-West houdt verdachte van schietincident…..