Moderne stembussen, stemhokjes en kabelbinders maken vanaf nu deel uit van het Surinaamse verkiezingsproces. Op 8 april 2025 werd dit nieuwe verkiezingsmateriaal officieel overgedragen door het United Nations Development Programme (UNDP) aan het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza).
De overdracht, tot stand gekomen via een enkelvoudige aanbesteding, werd formeel ondertekend door UNDP Programme Officer Bryan Drakenstein, Biza-directeur Mohamad Eskak en MT-lid Rihanto Hardjopawiro. De modernisering betekent een afscheid van de traditionele melkbussen en een stap richting internationale standaarden.
Stap naar internationale standaarden“Dankzij deze samenwerking kunnen we overstappen naar verkiezingsmateriaal dat voldoet aan internationale normen,” aldus directeur Eskak. Volgens hem draagt de vernieuwing bij aan een professioneler en transparanter verkiezingsproces in Suriname.
Ook Drakenstein sprak zijn tevredenheid uit over het succesvolle verloop van het project: “Deze gezamenlijke inspanning zorgt ervoor dat het materiaal tijdig beschikbaar is, wat essentieel is voor een goed georganiseerd verkiezingsproces.”
Toekomstgerichte samenwerkingVolgens Hardjopawiro biedt deze samenwerking perspectief voor de toekomst. “We blijven samenwerken met de UNDP via initiatieven zoals het platform Verbetering Geïntegreerde Processen (VGP), waarmee we uitdagingen binnen het verkiezingsproces gericht aanpakken.”
Naast technische ondersteuning op het gebied van verkiezingen, reikt de samenwerking ook verder. Directeur Eskak benadrukte dat de UNDP ook actief bijdraagt aan sociale thema’s, zoals gendergelijkheid.
“We zien een toename in de zichtbaarheid van vrouwen op de kandidatenlijsten van politieke organisaties. Dat is een direct gevolg van de ondersteuning die we hebben ontvangen.”
- ’s Lands Hospitaal zette mini Gezondheidsbeurs op touw in v…..
- Privatisering SAIL bijna rond: personeel behoudt banen..
- Voorganger in zedenzaak blijft aangehouden..
- BIZA gaat 900.000 stembiljetten laten drukken..
- OWC houdt driedaagse onderwijs- en beroepenbeurs ‘Skills fo…..
- Petronas start in juni boorcampagne in Blok 52..
- Halliburton zoekt ontwerpteam voor modder- en bulkplant in …..
- Ondernemer overleeft vuurgevecht en zet zelf achtervolging …..
- Vandaag meer zon, maar ook bewolking..
- AI-Workshop moet leiden tot effectievere implementatie van …..
- Amerikaanse regering overweegt droneaanvallen op drugskarte…..
- Brunswijk staat vierkant achter Jap-A-Joe..
- Rotaract Club Paramaribo zorgt voor wateropslag op Hollands…..
- SRD 40 voor de dollar slechts kwestie van tijd..
- Column: Druk schema voor Natio..
- Eskak begrijpt zorgen over Jap A Joe; ‘maar checks and bala…..
- Medisch visum geëist in zedenzaak voorganger C.L...
- Brunswijk: “Wendy gaat nergens, Silos heeft het met de ABOP…..
- Veiligheidsbonden overleggen met Santokhi over uitvoering a…..
- Naam Belfort blijft op kandidatenlijst ondanks overlijden..
- Ravaksur Plus wijst loonvoorstel af; eist spoedoverleg met …..