Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) zal uiterlijk zaterdag bekendmaken welke politieke partijen zullen deelnemen aan de verkiezingen. De registratieperiode sloot maandag om 15.00 uur. In totaal hebben vijftien politieke partijen hun stukken ingediend. Het publiek kan de ingediende documenten fysiek inzien op het hoofdkantoor van het CHS aan de Fred Derbystraat, en digitaal via de website van het CHS.
De volgende politieke partijen hebben zich tijdig aangemeld: VHP, PL, OPTSU, APP, A20, DNL, DA’91, BEP, DUS, NPS, ABOP, NDP, PVC, VLS en PVP. Het Nationale Ontwikkelingsplatform (NOP) diende zijn registratie te laat in, na de sluitingstijd van 15.00 uur, waardoor de documenten niet werden geaccepteerd. CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier benadrukte dat de wet strikt wordt nageleefd en dat te laat simpelweg te laat is.
De VHP werd als eerste aangemeld voor inschrijving bij het CHS. Beeld: Suriname suriname
Bij de vorige verkiezingen namen zeventien partijen deel. Of alle vijftien partijen de eerste toets doorstaan, wordt uiterlijk zaterdag duidelijk. De inzageperiode van de documenten duurt drie werkdagen. Na deze termijn beoordeelt het CHS of de ingediende stukken voldoen aan de gestelde eisen. Politieke partijen die een afwijzing ontvangen, hebben vervolgens twee werkdagen om administratief beroep aan te tekenen bij de president. De president neemt binnen drie dagen een beslissing. Indien de registratie alsnog wordt geweigerd, kunnen partijen tussen 10 en 12 maart een hernieuwde poging doen bij het CHS. Daarna volgt een definitieve beslissing.
Een opvallend incident deed zich voor bij de Progressief Verheffende Partij (PVP), die driemaal probeerde de registratie succesvol af te ronden. De volmacht bleek onvolledig en hoewel deze op het laatste moment werd aangepast, ontbreken nog handtekeningen van bestuursleden die de partij officieel vertegenwoordigen. Dit zal meewegen in de beoordeling van het CHS.
Plaatsvervangend CHS-voorzitter Wendy Jap-A-Joe verklaarde dat politieke partijen via een deurwaardersexploot op de hoogte worden gesteld van de goedkeuring of afwijzing van hun registratie. Ook de samenleving zal hierover geïnformeerd worden.
- Adhin: ‘streven naar betere rechterlijke macht heeft niets …..
- TotalEnergies: Eén miljoen veilige werkuren behaald in Gran…..
- Brunswijk: “Verkiezingen moeten goed gepland worden”..
- 73 personen ontvangen MAS-certificaat en -vaarbewijs..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Brunswijk: ‘niks aan de hand bij perceel aanvraag van minis…..
- Vp Brunswijk garandeert tijdige verkiezingen, met of zonder…..
- Het ‘RVI-sprookje’ van Santokhi wordt nog gekker..
- ‘Mogelijke toename inbraken als gevolg van brandstoftekort …..
- Kuldipsingh: ‘Ik ben geen minister die slechts beloftes doe…..
- LVV garandeert watervoorziening padieboeren..
- Trump: Israël zal Gaza na gevechten overdragen..
- Vermogensregistratie voor publieksfunctionarissen uitgestel…..
- Martelaar Sayyed Hassan Nasrallah over het Amerikaanse best…..
- MAS stoomt nieuwe bestuurders klaar voor Surinaamse wateren..
- Wet Ruimtelijke Ordening hoogst noodzakelijk..
- Franklin Cyrill Dankoor..
- Imro Lionel Thompson..
- Sylvie Marie de Bies..
- Nurmohamed: Infrastructuur essentieel voor ontwikkeling..
- Bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken te doen..