Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) zal uiterlijk zaterdag bekendmaken welke politieke partijen zullen deelnemen aan de verkiezingen. De registratieperiode sloot maandag om 15.00 uur. In totaal hebben vijftien politieke partijen hun stukken ingediend. Het publiek kan de ingediende documenten fysiek inzien op het hoofdkantoor van het CHS aan de Fred Derbystraat, en digitaal via de website van het CHS.
De volgende politieke partijen hebben zich tijdig aangemeld: VHP, PL, OPTSU, APP, A20, DNL, DA’91, BEP, DUS, NPS, ABOP, NDP, PVC, VLS en PVP. Het Nationale Ontwikkelingsplatform (NOP) diende zijn registratie te laat in, na de sluitingstijd van 15.00 uur, waardoor de documenten niet werden geaccepteerd. CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier benadrukte dat de wet strikt wordt nageleefd en dat te laat simpelweg te laat is.
De VHP werd als eerste aangemeld voor inschrijving bij het CHS. Beeld: Suriname suriname
Bij de vorige verkiezingen namen zeventien partijen deel. Of alle vijftien partijen de eerste toets doorstaan, wordt uiterlijk zaterdag duidelijk. De inzageperiode van de documenten duurt drie werkdagen. Na deze termijn beoordeelt het CHS of de ingediende stukken voldoen aan de gestelde eisen. Politieke partijen die een afwijzing ontvangen, hebben vervolgens twee werkdagen om administratief beroep aan te tekenen bij de president. De president neemt binnen drie dagen een beslissing. Indien de registratie alsnog wordt geweigerd, kunnen partijen tussen 10 en 12 maart een hernieuwde poging doen bij het CHS. Daarna volgt een definitieve beslissing.
Een opvallend incident deed zich voor bij de Progressief Verheffende Partij (PVP), die driemaal probeerde de registratie succesvol af te ronden. De volmacht bleek onvolledig en hoewel deze op het laatste moment werd aangepast, ontbreken nog handtekeningen van bestuursleden die de partij officieel vertegenwoordigen. Dit zal meewegen in de beoordeling van het CHS.
Plaatsvervangend CHS-voorzitter Wendy Jap-A-Joe verklaarde dat politieke partijen via een deurwaardersexploot op de hoogte worden gesteld van de goedkeuring of afwijzing van hun registratie. Ook de samenleving zal hierover geïnformeerd worden.
- Ramsukul wil dagelijks 40 rapporten van grondinspecteurs..
- Amerikaanse vrouw klaagt Tate-broers aan voor dwang tot sek…..
- Sombra verkoopt en signeert boek op thema-avond Schrijversg…..
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..
- Sewdien: “Voedselpakketten zijn veilig”..
- VES gaat in op uitnodiging NDP..
- Tweede ronde 9e Algemene Volks- en Woniningtelling van star…..
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..