Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Yelyco heeft zich het seizoen in de U19-meisjesklasse van de Surinaamse Volleybalbond eigen gemaakt door ongeslagen kampioen te worden. In de tweede finalepartij werd de clean sweep woensdagavond een feit na vijf zwaarbevochten sets: 25-22, 25-18, 22-25, 23-25, 15-8.ADVERTISEMENT
Zefanya Sporkslede was het erover eens dat Condor het haar team deze keer knap moeilijk heeft gemaakt. “Ze hebben ons echt laten werken, maar de buit is binnen”, gaf de Yelyco-captain na afloop opgelucht toe tegenover de Ware Tijd. “Zenuwen staken vandaag op bepaalde momenten wel de kop op, waardoor we de focus op sommige momenten kwijtraakten.” Belangrijk vond ze dat haar team niet opgaf. “We spelen als team en zijn daarom ook als team kampioen geworden.”
“Condor heeft ons echt laten werken, maar de buit is binnen”Yelyco-captain Zefanya Sporkslede
Beslissende set
Sporkslede begon de beslissende vijfde set aan de serve, voordat midspeelster Precious Essed de score opende en Yelyco snel naar 4-0 uitliep. Condor veerde, mede dankzij fouten van de opponent gekoppeld met een keiharde kill van Quiyenne Ladry, terug: 3-4.
Caylinn Griffith, de meest waardevolle speelster van het seizoen, zorgde met een diagonale smash ervoor dat Yelyco van veld kon wisselen met een 8-5 voorsprong. Condor zou daarna nog drie punten scoren dankzij Glory-Joy van Russel en twee opeenvolgende fouten van Yelyco-aanvalster Senegay Groenewoud (uitoverspeelbal en double).
Een blok van Shomanthla de Graven op Condor-captain Chontelle Lisse bracht Yelyco op 13-8. Groenewoud maakte haar eerdere falen later goed door de ontmoeting uit opeenvolgende acties op slot te zetten.
Leuk gevoel
Griffith had niet verwacht dat ze zou worden uitgeroepen tot MVP. “Ik dacht echt dat Groenewoud het zou worden of Jeslyn Tini”, merkte de bescheiden Yelyco-aanvalster op. “Het was wel een leuk gevoel om mijn naam te horen.”
De finaleserie vond ze best spannend. “De pass viel op een gegeven moment wel weg bij ons, maar het was overall geen slechte vertoning. Condor heeft ons best laten werken. De struggle was leuk om uiteindelijk toch als winnaar gekroond te worden”, aldus Griffith.
De MVP zat in de derde set op de bank, voordat ze bij een 13-19 achterstand het veld werd ingestuurd voor Letécia Paal. Ze hielp Yelyco het gat volledig weg te werken: 19-19. Echter, Lisse en Lea Holband hielpen Condor de periode in hun voordeel te beslechten. Het vierde spelbedrijf kende een spannend verloop met Condor, dat de tiebreak middels een 25-23 triomf afdwong.
Caylinn Griffith toont haar gewonnen MVP-award.
- Man aangehouden na mishandeling en vernieling..
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Kuldipsingh: ‘Wisselkoers beïnvloedt winkelprijzen, maar wi…..
- Politie verbrandt grote partij in beslag genomen drugs in P…..
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..
- Narcotica Brigade verbrandt grote hoeveelheden drugs..
- Santokhi: ‘sommige mensen hopen dat de president sterft…..
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..