Na het behalen van het kampioenschap in League C van de Concacaf kampioenschappen is de nationale jongens U-15 voetbalselectie bij terugkeer in Suriname feestelijk onthaald. Het team onder leiding van bondscoach Orfeo Brondenstein arriveerde maandagavond op Zanderij.
De selectie deed van 2 tot en met 9 augustus mee aan de vijfde editie van de Concacaf kampioenschappen. Het toernooi was verdeeld in drie divisies, waarvan de C-divisie ofwel League C werd afgewerkt op Curaçao.
In deze divisie zaten in totaal veertien landenteams verdeeld in vier poules. Suriname die in poule J was ingedeeld won al zijn groepswedstrijden. Het team versloeg achtereenvolgens Sint Maarten (5-3) en Anguilla (3-0) waarna het in de halve finale afrekende met Martinique (1-0). Suriname was zaterdag in de finale maten te groot voor Turks en Caicos die met 8-1 werd afgedroogd.
Het team bouwde niet alleen na de eindstrijd op het veld in Stadion Jean Francisca in Willemstad een feestje, maar vierde compleet met de kampioensschaal het kampioenschap ook bij terugkeer in Suriname met familie en fans die hen maandagavond opwachtten op de Johan Adolf Pengelluchthaven. Namens het bestuur van de Surinaamse Voetbalbond (SVB) verwelkomde onder andere ook voorzitter Dayasankar Mathoera de kersverse Concacaf-kampioenen. Een brassband compleet met danseressen en een culturele groep luisterden het geheel op.
Door het kampioenschap promoveerde Suriname van League C naar League B. Het eerstvolgende toernooi wordt in 2027 gehouden. De locatie is vooralsnog niet bekend.
- Visserscollectief vraagt president Simons om aanpak illegal…..
- Rijstsector worstelt met regen, hoge kosten en slechte mark…..
- Minister Pokie: “Diensten van Sozavo zijn gratis”..
- Thelma Rosaline Elshot – Tjin-Asjoe..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Iwan Stefanus Lantveld..
- Pak tjauwmin in ruil voor seks met minderjarige..
- Keizer Albert onder vuur..
- Anwar Moenne benoemd tot waarnemend directeur Openbaar Groe…..
- Isaacs: ‘Functie korpschef lijkt politieke speelbal’..
- Menzo neemt 28 spelers op in voorselectie WK-kwalificatie..
- Opmerkelijk afscheid korpschef..
- Ook leerlingen met vier onvoldoendes maken herexamen..
- Minister Noersalim bespreekt uitdagingen met bond LVV perso…..
- Reactie PR KPS op krantenartikel “Eigenaar beweert dat deel….
- Stichting viert jaardag Nola Hatterman met leerlingen Broko…..
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..
- Directeur en onderdirecteur OWRO op non-actief wegens onreg…..
- Veroordeelde in brandstichtingszaak Vaco vindt dat hij onte…..
- Vicepresident Rusland kiest voor nauwe afstemming met presi…..