door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — De Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (Vids) en de Vereniging Saamaka Gemeenschappen (VSG) hebben samengewerkt aan het opstellen van een meerjarenproject voor de bescherming van een groot deel van het Surinaams bos. Het project is vorig jaar ingediend en goedgekeurd door de Tenure Facility, een donor in Sweden en is goedgekeurd voor een bedrag van 1,4 miljoen US dollar. De organisatie werkt met inheemse en lokale gemeenschappen wereldwijd om hun in staat te stellen hun traditionele leefgemeenschappen te beschermen.ADVERTISEMENT
De organisaties hebben het project gezamenlijk ingediend maar zullen apart projecten uitvoeren om de gestelde doelen te bereiken. Op de website van de Tenure Facility staat te lezen dat VSG samen met inheemse en tribale gemeenschappen in Suriname werkt om de collectieve landrechten van 15.000 Saamaka-mensen in tien dorpen te beschermen en veilig te stellen. Dit gebied beslaat ongeveer 450.000 hectare bosgebied. ADVERTISEMENT
“Vids zal in minstens achttien inheemse gemeenschappen in West-Suriname, Wayambo, Centraal/Para, Oost-Suriname en de Zuid-Trio en Zuid-Wayana regio’s werken aan het veiligstellen en beschermen van ongeveer 1,4 miljoen hectare collectief grondgebied”
‘VSG voert diverse activiteiten uit, zoals territoriaal toezicht en mapping, conflictbeheer, het uitbreiden van partnerschappen en het versterken van traditionele bestuurs- en kennissystemen in de dorpen. VSG verwacht dat de resultaten van dit project in de toekomst kunnen worden uitgebreid, zodat meer dorpen van inheemse en tribale volken in het land hun landrechten kunnen veiligstellen’.
Vids zal in minstens achttien inheemse gemeenschappen in West-Suriname, Wayambo, Centraal/Para, Oost-Suriname en de Zuid-Trio en Zuid-Wayana regio’s werken aan het veiligstellen en beschermen van ongeveer 1,4 miljoen hectare collectief grondgebied. ‘Projectactiviteiten omvatten het afbakenen, in kaart brengen en monitoren van traditionele gebieden, het versterken van bestuurs- en beheersystemen binnen gemeenschappen, en het bevorderen van effectieve participatie van inheemse leiders in wetgevingsprocessen. Dit alles met als doel wettelijke erkenning en bescherming te bereiken van de rechten van inheemse volken, in het bijzonder territoriale rechten en bestuursrechtelijke rechten’, aldus de informatie op de website van de organisatie.
Als fiscale sponsor in dit traject treedt de organisatie Tropenbos Suriname op. Financiering zal vooralsnog via deze organisatie lopen. Het project dat in december van het vorig jaar is begonnen zal lopen tot november 2029.
- Stivasur zet zich al tien jaar in voor verantwoord alcoholg…..
- FIFA feliciteert SVB met nieuw bestuur..
- Geen quorum: geïrriteerde Bee blaast beëdiging Koniki af..
- Onderwijs op de rand van ondergang..
- Dodelijke aanrijding aan de Martin Luther Kingweg..
- Santokhi tekent condoleanceregister gewezen president Wijde…..
- Simons tekent condoleanceregister oud-president Wijdenbosch..
- Staatsbegrafenis voor oud-president Wijdenbosch..
- Lancering Royalties Voor Iedereen wegens nationale rouwperi…..
- Lions-rondmars in Paramaribo toont Caribische trots en dien…..
- President Santokhi tekent condoleanceregister voor oud-pres…..
- Adhin: “Onderwijs en goed bestuur zijn de motor van onze to…..
- NPS wijst beschuldigingen over maritiem grensgeschil met Gu…..
- Santokhi: ‘Ik ga voor een tweede termijn om het werk af te …..
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers..
- Salaris april gestort; personeel PCS schort acties op..
- Koniki kan niet toegelaten worden tot parlement; slechts 14…..
- DNA-leden verlenen geen quorum voor speciale vergaderingen..
- De rol van de Ede- en Bere Winti..
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen..
- Ondernemer herkent overlastgever op camerabeelden..