Ruim drie jaar na zijn laatste gevecht stapt Tyrone Spong opnieuw de ring in. De 39-jarige Surinaamse vechter maakt vrijdag zijn comeback tijdens Karate Combat 54 in Dubai. Spong neemt het in de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten op tegen Sam Alvey.
ADVERTENTIE
Het wordt zijn eerste gevecht sinds januari 2022, toen hij in een MMA-partij verloor van de Rus Sergey Kharitonov na een knock-out in de tweede ronde. Vrijdag mikt Spong op een andere uitkomst. Op het spel staat de Karate Combat-zwaargewichttitel, die sinds december 2023 in handen is van Alvey.
De 38-jarige Amerikaan heeft net als Spong ervaring in meerdere vechtsportdisciplines, maar verwierf vooral bekendheid door zijn periode bij de UFC. Tussen 2014 en 2022 kwam Alvey 23 keer uit in de octagon van de bekende MMA-organisatie. Daarnaast vocht hij onder meer voor Bellator, Maximum Fighting Championship en Combat USA.
Spong beschikt over minder MMA-ervaring dan zijn tegenstander, maar geniet grote faam als kickbokser. In die discipline kwam hij maar liefst 115 keer in actie, waarvan hij 107 partijen wist te winnen.
Zijn laatste kickboksgevecht dateert van april 2014. Tijdens Glory 15 in Istanbul moest hij het duel tegen de Turk Gökhan Saki voortijdig staken vanwege een ernstige beenbreuk.
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Politie verbrandt grote partij in beslag genomen drugs in P…..
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..
- Narcotica Brigade verbrandt grote hoeveelheden drugs..
- Santokhi: ‘sommige mensen hopen dat de president sterft…..
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..