Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Schakel de Flora heeft zijn tweede overwinning in de seniorenklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie (SBA) op zak. Telesur moest er dinsdagavond met 58-68 aan geloven in de Ismay van Wilgen Sporthal. Voor beide verenigingen was het de derde competitiewedstrijd, alleen incasseerde de verliezer haar tweede nederlaag.
Telesur begon vrij enthousiast en liep uit naar 12-6, waarbij Devid Rouchen (dertien punten) een voorhoederol vervulde. Echter, na een three-pointer van Nathan Sandvliet van Schakel de Flora aan het einde van de eerste tien minuten wees het scorebord 15-15.
Zijn ploeg liep met nog 6:27 in de tweede periode uit naar 24-21. Er werd een fout gemaakt op Xavier Emanuels, die scoorde. Hij miste de toegekende bonus vrije worp, maar Sandvliet wist uit de rebound te scoren. Bij de rust stond het 36-29.
Bribi
“Ala man, unu abi bribi toch taki unu kan wini a plei dus kow klari den boi“, hield Michaelson Isselt zijn teamgenoten vóór aanvang van het derde spelbedrijf voor. Vanuit de tribunes werd zelfs gescandeerd “den man fu Telesur weri keba“.
De laatste tien minuten werd met een 52-42 voorsprong ingegaan. Sandvliet maakte er in deze fase een ‘persoonlijke show’ van. Eerst schroefde hij de voorsprong met nog 4:28 uit een driepunter naar twintig punten op: 68-48. Daarna volgde hij zijn dagger op met een dunk, voordat hij teamgenoot Allan Nelom op maat bediende voor een dunk.
Echter, Telesur liet zich niet makkelijk naar de slachtbank leiden en klauterde via onder anderen Omar Braafheid terug. Diëgo Maaijen bracht het verschil met zijn laatste actie terug naar tien punten voor het telecombedrijf, maar meer zat er niet in.
Sandvliet werd met een game-high 26 punten topscorer. Goede bijval genoot hij van Rafé Wilson en Nelom, die respectievelijk tien om acht punten voor zich lieten noteren. Maaijen en Dwight Felter waren bij Telesur elk goed voor twaalf punten.
- Bijdrage lid VES Mineralenovereenkomst met Chinalco..
- Herbezinning Staatsolie..
- Suriname Herald ontvangt verificatiebadge van Facebook..
- IMPACT TRUMPS BELEID OP EUROPESE COCAÏNEHANDEL..
- TOENAME VERKEERSSLACHTOFFERS..
- Twee jaar na 17 februari: een land in protest, een regering…..
- Goud wint terrein door zwakkere dollar..
- Groene Ontwikkelingsstrategie focust op duurzaamheid en toe…..
- Astrid vernielt woning broer en dreigt deze in brand te ste…..
- De politiek en de NPS..
- IMF-missieleider Guscina: ‘Don’t let politicians divide you…..
- Verdachte beschieting na achtervolging ingerekend..
- 24-jarige jongeman loopt schotverwonding op..
- Abop viert verjaardag met terugkeer van Alice Amafo..
- ROS realiseert projecten met steun van het bedrijfsleven..
- AANGIFTE OF VERZOEK..
- Angelo Hyslop schiet basketballers CLD met vrije worpen naa…..
- Kans op ochtendbuien..
- Streven om BBP van Suriname op te trekken naar USD 50.000 t…..
- Verdachte schietpartij ingerekend door RBT..
- Stephen Vincent Delchot (53) Amsterdam 10-2-2024..