De Nederlandse Tweede Kamer vergadert vandaag over het onderwerp visumvrij reizen Suriname-Nederland. Dit volgt na een motie van Jan Paternotte van de politieke partij D-66. Hij constateeert dat er een sterke historische, culturele en familiale band bestaat tussen Nederland en Suriname. Een groot deel van de Surinaamse diaspora woont in Nederland, waardoor er een waardevolle brug is tussen beide landen.
Ook zal de regeling voor Surinaamse oud-Nederlanders die hun Nederlandse nationaliteit verloren ten tijde van de onafhankelijkheid in 1975, aflopen op 30 juni 2025. Hij verzoekt de regering er bij de Europese Commissie voor te pleiten om nog dit kalenderjaar te komen met een voorstel voor visumvrijstelling voor Surinamers.
Paternotte schrijft ook dat de meeste landen in Latijns-Amerika zonder Schengenvisum naar en door de EU kunnen reizen en dat de uitsluiting van Suriname voor visumvrij reizen naar EU -Schengen nadelig is voor zowel Suriname als Nederland.
Paternotte roept de regering op om een integraal diaspora-beleid gericht op de Surinaamse gemeenschap te verkennen, waarin het faciliteren van maatschappelijke betrokkenheid, kennisuitwisseling, economische initiatieven en culturele samenwerking tussen Nederland en Suriname wordt verkend en de Kamer hierover voor de begrotingsbehandeling over te informeren.
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala..
- PSA-aanvragen vanaf 9 juni uitsluitend via nieuwe website..
- VHP-Nederland waarschuwt voor terugval in oude politieke pa…..
- Ophaalactie van achterstallig vuil in Para start vandaag..
- Ochtendbuien, later verspreide onweersbuien..
- Afdeling Fraude bezig met onderzoek 225 stembiljetten op st…..
- Levenslang voor moeder die eigen kind verkocht in Zuid-Afri…..
- Cyril Willem ( Afrikaan) Strijdhaftig (74) Den Haag, Neder…..
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?..
- Boldewijn zegt dat intentieverklaring politieke partijen li…..
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..