De Parlementaire Commissie belast met de voorbereidingen van de inauguratie, onder leiding van Rabindre Parmessar, heeft gisteren wederom een bezoek gebracht aan de Anthony Nesty Sporthal (ANS) om de voortgang van de werkzaamheden te inspecteren. Op woensdag 9 juli 2025 bracht de commissie reeds een bezoek aan de locatie om richtlijnen en feedback te geven. Die zijn intussen al meegenomen.
Tijdens het recente bezoek stelde commissievoorzitter Parmessar dat er aanzienlijke vooruitgang is geboekt: “De oude situatie had u gezien en waar het nu is, is een wereld van verschil, dankzij de inzet van veel mensen. Er is dag en nacht gewerkt; het terrein was verwaarloosd, de muren en de omgeving verkeerden in slechte staat. We hebben bewust voor de ANS gekozen. We hadden ook het Onafhankelijkheidsplein kunnen gebruiken en tenten huren, maar wanneer we het in de ANS doen, is de verbetering blijvend. Sporters en artiesten die gebruikmaken van de hal zullen hier ook profijt van hebben”.
Parmessar gaf aan dat 95 procent van de renovatiewerkzaamheden inmiddels is afgerond, inclusief de decoratie en de opstelling van de zitplaatsen. De verwachting is dat op maandag 14 juli 2025 in de middag de werkzaamheden volledig zijn afgerond. Dinsdag wordt er in de ANS een persconferentie belegd om meer duidelijk te verschaffen en om in te gaan op vragen van journalisten.
In reactie op onduidelijkheden in de samenleving benadrukte Parmessar dat de ANS zal functioneren als de vergaderzaal van De Nationale Assemblée voor deze gelegenheid, inclusief de ontvangst van hoge gasten, waardoor het gebouw en de omgeving op het gewenste niveau worden gebracht. De werkzaamheden betreffen onder meer de aankleding van het gebouw, de veiligheid en de logistieke voorbereiding voor de inauguratie.
- Suriname versterkt capaciteit voor bosmonitoring en klimaat…..
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52..
- Petronas start boringen in Blok 52 op zoek naar nieuwe olie…..
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..