Lugard Williams, oprichter van Black Diamond Events, heeft zich ingespannen om voor de tweede keer op rij het “Para on da Road Carnival” te organiseren in het district Para. Het evenement zal plaatsvinden op de locatie “In2 da Woods” en heeft als doel om Para op de kaart te zetten als een bestemming voor carnavalvierders.
Williams, die zo’n negen jaar geleden zijn evenementenbureau oprichtte, is medeoprichter van het Para Food & Music Festival. Hij wil Suriname, en in het bijzonder het district Para, positioneren als een plek waar mensen speciaal naartoe reizen om carnaval te vieren. Het initiatief ontstond vorig jaar toen Williams opmerkte dat de meeste carnavalsevenementen zich concentreren in Paramaribo. Hij wilde iets unieks doen voor Para en tegelijkertijd werkgelegenheid creëren in het district.
Het evenement dat vandaag wordt gehouden is toegankelijk voor eenieder. De organisatie heeft als doel om meer dan 300 mensen te mobiliseren voor de parade, waarbij zowel kinderen als volwassenen zullen deelnemen.
Williams hoopt dat Surinamers in de toekomst niet meer naar het buitenland hoeven te reizen om carnaval te ervaren, maar dat er in Suriname een groot carnavalfestival zal ontstaan dat een belangrijke toeristische attractie wordt. Om de feestvreugde te verhogen, zal een driekoppige jury de beste kostuums beoordelen. De activiteiten beginnen om 15:00 uur in de middag, en de parade start bij de Meursweg in Para. Het parcours zal meer dan 8 kilometer lang zijn en door verschillende delen van het district leiden.
Williams is ambitieus en wil in de toekomst het evenement nog groter maken, met meer deelnemers en bezoekers. Het “Para on da Road Carnival” wordt zo een belangrijke stap naar het ontwikkelen van een eigen carnavalscultuur in Suriname.
- Yvonne Roekijem Saeri..
- Irene Geertruida van West-Polsbroek..
- Fatsoen in de politiek..
- KPS installeert applicatie om brandstofmisbruik tegen te ga…..
- Het Saramaccaans volk..
- WIE LIEGT EN WIE SPREEKT DE WAARHEID?..
- Reactie op uitlatingen Baitali N.V. over wegstrekking South…..
- Marcel Selmon Daan..
- Ivan Fernald nog niet klaar met de politiek..
- Boekrecensie: Ik omhels je onafgebroken..
- NJSSBOS twijfelt over bedoelingen president Santokhi met st…..
- Ingrid Bouterse doet aangifte wegens gemanipuleerde AI-vide…..
- UNDP draagt verkiezingsmateriaal over aan BiZa..
- Jap-A-Joe pareert kritiek: “Geen enkele reden om op te stap…..
- Man komt om het leven door elektrocutie tijdens kraanwerkza…..
- VN Mensenrechtenraad opgeroepen tot actie voor Rechten Afri…..
- Minister Mathoera blikt tevreden terug op ministerschap..
- Duizend mensen maken op eerste dag Digitaal-ID-account aan..
- Brunswijk: ‘Wendy Jap A joe wordt niet opgedonderd’..
- John Leerdam wordt baas Nationaal Slavernijmuseum..
- Marica verwacht verdere stijging van de wisselkoers..