door Euritha Tjan A Way
MARIPASOULA — “Het is jammer en wij zullen het ook voelen. Deze twee winkels waren echt de goedkoopste. Het was een uitkomst voor ons”, zegt Serge Anelli, de burgemeester van het Frans-Guyanese Maripasoula, tegen de Ware Tijd. Hij verwijst naar de twee winkels aan de overkant van zijn provincie die in de ochtend van zaterdag zijn afgebrand.
Op deze zelfde plek was vorig jaar oktober ook een brand. “Veel mensen zeggen dat het niet normaal is; ze zeggen dat deze winkels extra veel verkochten. Het is wel vreemd, maar het kan ook zijn dat het gewoon een ongeluk was”, zegt Anelli. Hij wil het niet met zoveel woorden zeggen, maar in de wandelgangen wordt gefluisterd dat het vuur mogelijk is aangestoken door jaloerse mensen.
‘Albina 2’
‘Albina 2’ (Antonio du Brinco), zoals de plek bekend staat, is aan de Surinaamse kant van de Lawarivier en zit volgepropt met Chinese winkels, restaurants, bordelen en hotels. De meeste klandizie bestaat uit de mensen die vanuit de Franse kant de oversteek doen en veel kunnen kopen omdat de europrijzen er lager liggen dan aan de Franse kant. Ook de goudzoekers die in het gebied werken zijn klanten.
De winkels die zijn afgebrand zijn van twee broers. “Ze zijn na de brand van vorig jaar weer gebouwd en het hotel erachter was echt nieuw”, zegt Fernand Bakaman van het mediabedrijf RVMF Radio Maawina Siten in gesprek met de Ware Tijd.
Hij bevestigt dat er wordt gezegd dat er mogelijk sprake is van brandstichting. “Deze twee winkels zijn echt goedkoop. Van mensen met wie ik praat, heb ik gehoord dat één van de eigenaars heeft gezegd aan mensen dat hij wordt bedreigd door derden. Hij verkoopt ook echt veel.”
De burgemeester geeft toe dat veel mensen tijdens de brand zaterdagochtend de oversteek hebben gedaan naar Maripasoula. “We hebben ze opgevangen. Dat doen we altijd. We hebben ook gezien dat veel Brazilianen hebben geholpen. Iedereen werkte als een eenheid samen”, aldus Anelli.
Zowel de burgemeester als Bakaman zegt dat de politie die enkele meters van de brand een post heeft, zal moeten onderzoeken wat de oorzaak van de brand is geweest. Hij bevestigt dat er wordt gezegd dat er mogelijk sprake is van brandstichting.
- Omdat hij ook voor ons zou hebben gestreden..
- Herkansingsnormen verruimd om meer studenten de kans te gev…..
- Egyptische TikTokker start hongerstaking tegen marteling in….
- PAHO publiceert nieuwe update over Oropouche-koorts in de A….
- Jaarvergadering Rechtspraak Suriname 2025: ‘Toegankelijke r….
- Buurvrouw gooit hamer naar kinderen en bedreigt moeder..
- Belangrijkste internationale nieuws.
- Man bekent schuld in gruwelijke ontvoering: moeder doodgest….
- ‘Ik ben meer geïnteresseerd in een onmiddellijke vredesover….
- Slagingsnormen blijven ongewijzigd, herexamens vanaf 25 aug….
- Hypocrisie minister Noersalim..
- 10.000 stewardessen dreigen met staking in Canada.
- Cuba wijst Amerikaanse visumbeperkingen op medische samenwe….
- Vrouw gooit hamer en bedreigt buurvrouw en haar 2 minderjar….
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..
- UNFPA viert International Youth Day met beurs in Moengo..
- Suriname zet in op toerismegroei: streven naar half miljoen…..
- Goldfajn: ‘Beslissingen nu, toekomst voor generaties’..
- Minister Stephen Tsang wil snelle en structurele aanpak van…..