door Euritha Tjan A Way
MARIPASOULA — “Het is jammer en wij zullen het ook voelen. Deze twee winkels waren echt de goedkoopste. Het was een uitkomst voor ons”, zegt Serge Anelli, de burgemeester van het Frans-Guyanese Maripasoula, tegen de Ware Tijd. Hij verwijst naar de twee winkels aan de overkant van zijn provincie die in de ochtend van zaterdag zijn afgebrand.
Op deze zelfde plek was vorig jaar oktober ook een brand. “Veel mensen zeggen dat het niet normaal is; ze zeggen dat deze winkels extra veel verkochten. Het is wel vreemd, maar het kan ook zijn dat het gewoon een ongeluk was”, zegt Anelli. Hij wil het niet met zoveel woorden zeggen, maar in de wandelgangen wordt gefluisterd dat het vuur mogelijk is aangestoken door jaloerse mensen.
‘Albina 2’
‘Albina 2’ (Antonio du Brinco), zoals de plek bekend staat, is aan de Surinaamse kant van de Lawarivier en zit volgepropt met Chinese winkels, restaurants, bordelen en hotels. De meeste klandizie bestaat uit de mensen die vanuit de Franse kant de oversteek doen en veel kunnen kopen omdat de europrijzen er lager liggen dan aan de Franse kant. Ook de goudzoekers die in het gebied werken zijn klanten.
De winkels die zijn afgebrand zijn van twee broers. “Ze zijn na de brand van vorig jaar weer gebouwd en het hotel erachter was echt nieuw”, zegt Fernand Bakaman van het mediabedrijf RVMF Radio Maawina Siten in gesprek met de Ware Tijd.
Hij bevestigt dat er wordt gezegd dat er mogelijk sprake is van brandstichting. “Deze twee winkels zijn echt goedkoop. Van mensen met wie ik praat, heb ik gehoord dat één van de eigenaars heeft gezegd aan mensen dat hij wordt bedreigd door derden. Hij verkoopt ook echt veel.”
De burgemeester geeft toe dat veel mensen tijdens de brand zaterdagochtend de oversteek hebben gedaan naar Maripasoula. “We hebben ze opgevangen. Dat doen we altijd. We hebben ook gezien dat veel Brazilianen hebben geholpen. Iedereen werkte als een eenheid samen”, aldus Anelli.
Zowel de burgemeester als Bakaman zegt dat de politie die enkele meters van de brand een post heeft, zal moeten onderzoeken wat de oorzaak van de brand is geweest. Hij bevestigt dat er wordt gezegd dat er mogelijk sprake is van brandstichting.
- Robinhood faalt tegen tien man Mount Pleasant..
- Brandweer streeft dit jaar naar minder ongevallen tijdens d…..
- Dancehall-sensatie uit Jamaica voor het eerst naar Suriname..
- Suriname moet zich voorbereiden op Oropouche-virus..
- VS straft 37 inlichtingenfunctionarissen wegens lekken gehe…..
- VHP: rechtsbescherming is een Grondrecht voor iedereen..
- Finale 1-1: Koi Carper brengt SCVU eerste nederlaag toe..
- VHP waarschuwt regering en DNA: stop met gehaaste en onzorg…..
- BESCHOUWING — De vermoorde onschuld van Xaviera Jessurun..
- Schoolleider OS Gonini Kriki Mofo betreurt grote terugval i…..
- BBS on speaking terms met minister Monorath van Juspol..
- Gezamenlijk werken aan versterken ondernemings- en invester…..
- Danique van Varsseveld nieuwe communicatiedirecteur Kabinet…..
- MAS eert uitblinkende leerlingen met Maritime Excellence Aw…..
- Familieboerderij te Reeberg zonder medeweten verkaveld en v…..
- ‘Mensen met een beperking hebben geen medelijden nodig maar…..
- Guyanezen in Suriname kunnen stemmen bij verkiezingen op 1 …..
- SEOB: vervolg IMF-programma noodzakelijk voor duurzame groe…..
- Rechtsbescherming: Een grondrecht voor iedereen.
- Politieke loyaliteit en schulden vormen grootste uitdaginge…..
- Oud-medewerkers Centrale Bank vragen om waardig bestaan..