De rechtbank in Paramaribo heeft donderdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doden van Hoofddorper Manhar ‘Rishi’ Parmessar in Suriname.
De Hagenaar Biswanand B. was op 30 juni al door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot vijftien jaar cel voor het doden van Parmessar en het wegmaken van diens lichaam.
Parmessar zou op 18 december 2022 terugvliegen naar Nederland, maar zat niet op de vlucht. B. zou hem naar het vliegveld hebben gebracht. Kort na de verdwijning is hij ondervraagd door de politie in Suriname. Daarna reisde hij via Frans-Guyana terug naar Nederland. Daar legde hij in februari 2025 een bekentenis af.
De zaak tegen twee medeverdachten in Suriname is donderdag afgesloten. R. M., de beheerder van Rishi’s woning in Suriname, kreeg één jaar gevangenisstraf voor het wegmaken van bewijs. Mogelijk in opdracht van B. gooide hij de beveiligingscamera en Rishi’s horloge in een put op het terrein. Ook zou hij bloedsporen in de woning hebben verwijderd.
R. M. legde tegenstrijdige verklaringen af in deze zaak, maar geen enkele getuige heeft verklaard dat hij betrokken was bij Rishi’s dood, zei de rechter. Zij besloot tot volledige vrijspraak voor K. R., de vriendin die Biswanand B. op diens verzoek naar de grens met buurland Frans-Guyana vervoerde. De vrouw kon onmogelijk van het misdrijf op de hoogte zijn geweest, aldus de rechter.
Wat zich precies tussen de twee mannen heeft afgespeeld, blijft onduidelijk. R.M. heeft in een eerste verklaring tegen de politie gezegd dat Rishi en Biswanand ruzie hadden over een bedrag van 140.000 euro dat het slachtoffer van Biswanand zou hebben geleend maar niet had terugbetaald, aldus bericht het AD.
- Boedjoe veroordeeld voor vernieling van politieke billboard…..
- Zo woon ik: ‘Ik was op slag verliefd!’..
- Rusland schroeft viering Marine Dag terug na golf Oekraïens….
- Krin birti-actie Land van Dijk..
- Amerika en Mexico winnaars Norceca Beach Tour Suriname..
- Transvaal triomfeert met 3-0, Robinhood verovert beker met ….
- Slachtoffer steekincident in het MMC overleden; verdachte a….
- Jongeren Matawai voelen zich in de steek gelaten na ontruim…..
- Van Dijk-Silos: Ik ga niet mee in welles-of-nietes.
- Medische missie AMISTAD 2025 succesvol afgerond..
- Korpsleiding: ‘Uitspraken Van Dijk-Silos zijn ongefundeerd,…..
- Suriname, jouw tijd is nu!.
- Starnieuws terug online na technische storing.
- Tsang keert terug in regering: Nieuwe minister OWRO.
- WILLEM CAMPAGNESTRAAT OOK STUK..
- Akkoord EU en VS: Amerikaanse importheffingen van 15 procen…..
- Jah Hands Baas slaat bredere muzikale weg in met nieuwe sin…..
- Stephen Tsang wordt minister van Openbare Werken..
- Stephen Tsang keert terug als minister van Openbare Werken..
- Gracia Ormskirk: “Dirk Currie is deskundig genoeg om minist…..
- Lijk geborgen van 40-jarige bootsman..