Op verzoek van de Caribbean Community (CARICOM) heeft het Directoraat Jeugdzaken van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) jongeren aangemoedigd om zich aan te melden voor deelname aan het CARICOM Young Professional Programme (CYPP). Van de vier inzendingen zijn Kelvin Koniki en Sorayadebie Jhagroe geselecteerd om Suriname te vertegenwoordigen.
In dit kader vond op 30 mei 2025 een vruchtbaar gesprek plaats tussen de directeur van Jeugdzaken, Genti Mangroe, en de twee geselecteerde jongeren. Het gesprek diende ter voorbereiding op hun deelname aan de zogeheten Navigators Training & Orientation Week, die van 1 tot en met 7 juni 2025 plaatsvindt in Georgetown, Guyana.
De directeur feliciteerde hen met het feit dat zij geselecteerd zijn voor deelname aan het programma en gaf aan dat het ministerie hen gedurende het traject actief zal ondersteunen. Het CYPP, dat loopt van juni tot en met oktober 2025, heeft als doel de capaciteitsversterking van jonge professionals binnen de CARICOM.
Tijdens de eerste dag van het programma op 2 juni 2025 namen de deelnemers deel aan een intensief, maar inspirerend programma met introducties, motivatie sessies, persoonlijke verhalen en deskundige informatie over CARICOM en de CARICOM Single Market and Economy (CSME).
De jongeren ontvingen ook bemoedigende woorden van Wendy Telgt–Emanuelson, directeur van de PANCAP Coordinating Unit, gevestigd in een van de hoofdafdelingen van het CARICOM-secretariaat.
Het initiatief voor het CYPP werd in september 2024 genomen met als doel om jongeren meer te betrekken bij de ontwikkeling en implementatie van het CSME-regime. Het programma stelt hen in staat om hun verworven kennis en vaardigheden in te zetten voor bewustwording onder leeftijdsgenoten.
Een bijkomend doel van het programma is het opzetten van een CARICOM Young Professional Network, dat jongeren een stem wil geven in besluitvorming over CSME en hun positie als belangrijke stakeholders binnen de regionale ontwikkeling wil versterken, onder meer in de vergaderingen van staatshoofden en andere CARICOM-organen.
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..
- Curtis Hofwijks geeft nieuwe samenwerking voordeel van de t…..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Hernhutterstraat i.v.m. Asfalt Hers…..
- DA’91-voorzitter Del Castilho: “Groei in stemmen is hoopgev…..
- Het Gemenebest: een wereldwijd netwerk van 56 landen vereni…..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..
- 72-jarige vrouw komt om het leven bij brand in woning aan A…..
- KPS roept eigenaren geparkeerde trucks op berm Willem Campa…..
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..