In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Democratische volksvertegenwoordigers en hun partners het doelwit geworden van een vermoedelijk politiek gemotiveerde schietpartij. Melissa Hortman, een prominent lid van het parlement van Minnesota, en haar echtgenoot kwamen bij de aanval om het leven. Haar collega John Hoffman en diens vrouw raakten zwaargewond, maar verkeren volgens de gouverneur in stabiele toestand na medische behandeling.
De dader – een nog voortvluchtige man die zich als politieagent voordeed – opende het vuur in de woning van een van de slachtoffers in het noorden van de stad. De politie gaat ervan uit dat hij ook verantwoordelijk is voor de tweede schietpartij even later op een nabijgelegen adres. Volgens politiechef Mark Bruley maakte de man gebruik van een voertuig dat tot in detail leek op een echte politieauto, inclusief zwaailichten. Zijn kleding en houding waren zodanig professioneel dat hij zelfs voor getrainde agenten als legitieme wetshandhaver kon doorgaan.
“Als hij hier zou binnenlopen, zou niemand twijfelen aan zijn identiteit als politieagent,” aldus Bruley tijdens een persconferentie. In het vermoedelijke voertuig van de dader werd een lijst met namen van politici aangetroffen. De autoriteiten nemen dit zeer ernstig en hebben inmiddels extra beveiliging ingezet bij de woningen van andere volksvertegenwoordigers in de staat Minnesota. Bewoners van de wijk Brooklyn Park, waar het geweld plaatsvond, zijn geadviseerd om voorlopig binnen te blijven.
President Donald Trump is inmiddels ingelicht over het incident. In een korte verklaring noemde hij het “een gerichte aanval op gekozen vertegenwoordigers” en onderstreepte hij dat “politiek geweld in geen enkel geval wordt getolereerd.”
De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, sprak over een “tragedie die ons politieke fundament raakt.” Hij bevestigde dat John Hoffman en zijn vrouw Yvette met spoed zijn geopereerd en dat hun toestand vooralsnog “voorzichtig positief” wordt ingeschat. De politie is met man en macht op zoek naar de dader, van wie vooralsnog elk spoor ontbreekt.
Democratisch fractievoorzitter Hakeem Jeffries uitte via sociale media zijn afschuw over het geweld. “Dit is bijzonder verontrustend,” schreef hij op X. “Geweld is nooit aanvaardbaar. Mijn gedachten zijn bij de nabestaanden van Melissa Hortman en bij iedereen die geraakt is door deze laffe daad.”
- Koi Carper 2 revancheert zich op Yellow Birds..
- CheGuevara’s Verrassende Rolex-Collectie: Marxistische Stri…..
- Juspol-minister reikt hulp aan na dodelijk bootongeluk..
- Imran Khan roept zich uit tot PTI-beschermheer vanuit gevan…..
- Nationaal schaakkampioen Yeung naar Bahama’s..
- Vicepresident Brunswijk tekent condoleanceregister en bezoe…..
- OM eist tot 35 jaar cel voor gewelddadige roofmoord op onde…..
- Ruim 120 kinderen aanwezig bij KFC Kids Race..
- ECD vernietigt vervallen producten..
- Generaal Kioe A Sen: “De soldaat is er niet voor mij, ik be…..
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld …..
- Regering keurt belangrijke sociale en economische besluiten…..
- Holness volgt Mottley op als voorzitter Caricom..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana ter compen…..
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale …..
- Hardeo Ramadhin: Vermeende rivaliteit tussen Adhin en Simon…..
- Banken roepen op tot acceptatie van licht beschadigde dolla…..
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo..
- Kolonel b.d. Ronald Dongor overleden: Zijn nalatenschap is …..
- Meervoudige doelen bij spelletjes voor kinderen met beperki…..
- Minister Dasai: “We moeten beseffen dat het milieu een verl…..