PARAMARIBO — First lady Mellisa Santokhi-Seenacherry, Defensieminister Krishnakoemarie Mathoera, Emmy Hart (stichting Rumas), Nandenie Dinai (stichting Het Moederhart Nickerie), gyneacoloog Malthy Sitaram, agoog/maatschappelijk werker Christien Naarden, activist Sheila Ketwaru-Nurmohamed, Mudya Wongsopawiro (kinderhuis Leliëndaal), Fadiah Madhar en Krishna Bajnath (stichting Sari) en Indersingh Gangabisoensingh (voorzitter Arya Diwaker) zijn in aanmerking gekomen voor de India Netherlands Nepal Suriname Social Collaboration Reward Awards. Zij werden door Robby Bhikie, oprichter en CEO van Musk Intelligence, getypeerd als visionairs, bruggenbouwers en nationale leiders.
De vrouwen werden geroemd wegens hun bijdrage aan Suriname met een sterke focus op de ontwikkeling en het versterken van de positie van vrouwen en meisjes. Ze werden zaterdag in het Courtyard by Marriott gehuldigd tijdens de eerste edtitie van de INNSSCR Award Ceremony.ADVERTISEMENT
GendergelijkheidADVERTISEMENT
Vrouwen en meisjes spelen wereldwijd een cruciale rol in de ontwikkeling van landen. Voor hen dienen daarom gelijke kansen te worden gecreëerd, zodat ze zich ontwikkelen en een bijdrage leveren aan de vooruitgang van hun land. De Indiase regering heeft daarom in 2015 de campagne ‘Beti Bachao, Beti Padhao’ (‘Red een meisje, onderwijs een meisje’) opgestart om meisjes díe gelijke kansen te bieden zich verder te ontwikkelen. De Indiase ambassadeur Subhash Gupta noemde de campagne één van de meest succesvolle initiatieven van zijn regering.
Musk Intelligence, in Nederland gevestigd, heeft samen met INNSSCR de awarduitreiking en de Indiase campagne naar Suriname gehaald. De twee organisaties werden daarbij ondersteund door het ministerie van Openbare Werken (OW). Onderdirecteur Dew Bhaggoe, nauw betrokken bij het Indiase initiatief, wees op de noodzaak van het versterken van meisjes. Hij benadrukte dat Suriname belangrijke stappen heeft gezet op het gebied van gendergelijkheid.
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, die president Chandrikapersad Santokhi vertegenwoordigde, noemde vrouwen de ruggengraat voor elke samenleving en zei dat de toekomst van de wereld onlosmakelijk is verbonden met het versterken van de positie van vrouwen en meisjes. Ook zijn collega’s Riad Nurmohamed (OW) en Mathoera (Defensie) spraken de aanwezigen toe, net als Gangabisoensing.
- Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integ…..
- Colporteur oproepingskaarten voor verhoor opgebracht door d…..
- Paraplantages: ‘President en VHP niet officieel ontvangen b…..
- Project Weg naar Zee niet stopgezet..
- Regering breidt Project Schoolbroodpakket uit naar 180 scho…..
- Simons: ‘We willen het beter doen dan deze huidige regerin…..
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en to…..
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgro…..
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..
- Inbraak bij Kirpalani-magazijn: bewaker vastgebonden..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden..
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..
- Cruciale stap in verdere ontwikkeling: De Arend krijgt form…..
- Woning van bushouder leeggeroofd bij inbraak, grote geldbed…..
- Bedrijfsleven en ROM voeren een-op-een overleg..
- Bedrijfsleven nauwer betrokken bij vernieuwing beroepsonder…..
- Wang: “Hypocriete vergelijking met China past niet bij Suri…..
- Wisse treft Boapeah in Glory-rematch..
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Forc…..