Vandaag heeft voorzitter prof. Marten Schalkwijk van de Strategische Groep voor Olie- en Gasbeleid een tussentijds rapport aan President Santokhi aangeboden. Het rapport heeft de titel: Suriname 2050 – Een duurzame weg naar de toekomst voor alle Surinamers. Dit tussentijdse document biedt een strategisch beleidskader voor het beheer en de besteding van toekomstige olie- en gasinkomsten, die gebruikt moeten worden voor de duurzame transformatie van Suriname richting 2050.
Het rapport opent met een duidelijke toekomstvisie, waarin Suriname in 2050 terugblikt op een kwart eeuw van inclusieve groei, sociale vooruitgang en ecologische balans. In dit scenario viert het land 75 jaar onafhankelijkheid als een welvarende en veerkrachtige samenleving, waarin goed bestuur, rechtvaardigheid en nationale eenheid centraal staan. De visie laat zien dat duurzame ontwikkeling niet alleen wenselijk, maar ook haalbaar is — mits gebaseerd op strategische keuzes.
Tegelijkertijd waarschuwt het rapport voor de gevaren van de zogenoemde “Resource Curse” en de “Dutch Disease”. Daarom is gekozen voor een combinatie van sterke instituties, een prudent financieel beleid en een robuust Spaar- en Stabilisatiefonds. Alleen op deze manier kunnen de baten van olie en gas breed gedeeld worden met de gehele samenleving en toekomstige generaties.
De ontwikkelingsvisie voor Suriname 2050 dient volgens de Strategische Groep verankerd te worden in een wettelijke grondslag, breed gedragen te zijn door de samenleving en haar instituten, en realistisch maar tegelijk ambitieus in opzet.
Bij de opstelling wordt gebruik gemaakt van diverse rapporten zoals de Green Development Strategy 2025-2050. Maar ook de duurzame ontwikkelingsdoelen (SDG’s 2015- 2030) en de daaropvolgende werelddoelen van de Verenigde Naties. Zij dienen integraal te worden meegenomen in de verdere beleidsontwikkeling.
De gepresenteerde visie is geen eindpunt, maar een vertrekpunt. Het document is bedoeld als beleidskader en aanbeveling aan de volgende regering. De Strategische Groep beveelt aan dat deze visie wordt vertaald in SMART uitgewerkte meerjarenplannen en concrete programma’s, in nauwe samenwerking met vele stakeholders uit de publieke- en private sector alsmede het maatschappelijk middenveld en internationale partners.
De Strategische Groep is halverwege met haar werk dat veel onderzoek, discussie en harmonisatie vergt. Er moet ook nog een goede ronde komen van externe presentaties en discussies. Het concept rapport wordt op een later tijdstip gepresenteerd aan een brede groep van stakeholders, zodat het gedragen ontwikkelingspad van Suriname in gezamenlijkheid kan worden bepaald. Het eindrapport zal worden aangeboden aan de nieuwe regering.
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Al 200 nieuwe aanmeldingen stembureau-personeel..
- Vijftigplussers zwaar mishandeld door trio..
- Moeder helpt zoon met voorbereidingen mogelijke aanslag op …..
- Ex-vriendin verwondt oude vriend in hals, borst en rug..
- Onga Milla Bruining (71) Amsterdam, Nederland 11-5-2025..
- Stanley Richenel Walter Hoever (81) Paramaribo 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Pencak silat komt er bekaaid vana…..
- Kanapé: Ramsaran moet verantwoordelijkheid blijven dragen..
- Bromfietser overlijdt na verkeersongeval..
- Plantagebesturen in Para tegen Kensmil: “Wie zijn wortels n…..
- Biza start training stembureaupersoneel na massale uitval..
- Bij verkiezingsnederlaag gaat Santokhi niet meer in het par…..
- Gelegenheid heeft de dief gemaakt: ‘Groot aantal’ schooltas…..
- Simons over overheid als werkverschaffing: “Dat gaan we nie…..
- Bouva: ‘Ondoordachte inschattingsfout van parlementsvoorzit…..
- VES-panel niet gecharmeerd van mooie politieke verhalen..
- Duo ingesloten na stelen oudijzer..
- NPS voert campagne met focus op corruptiebestrijding en duu…..
- AWJ en SURVAM bespreken knelpunten bij bedrijfsongevallenve…..
- ABOP-lijstduwer vindt dat Surinamers in Nederland ook stemr…..