Vandaag heeft voorzitter prof. Marten Schalkwijk van de Strategische Groep voor Olie- en Gasbeleid een tussentijds rapport aan President Santokhi aangeboden. Het rapport heeft de titel: Suriname 2050 – Een duurzame weg naar de toekomst voor alle Surinamers. Dit tussentijdse document biedt een strategisch beleidskader voor het beheer en de besteding van toekomstige olie- en gasinkomsten, die gebruikt moeten worden voor de duurzame transformatie van Suriname richting 2050.
Het rapport opent met een duidelijke toekomstvisie, waarin Suriname in 2050 terugblikt op een kwart eeuw van inclusieve groei, sociale vooruitgang en ecologische balans. In dit scenario viert het land 75 jaar onafhankelijkheid als een welvarende en veerkrachtige samenleving, waarin goed bestuur, rechtvaardigheid en nationale eenheid centraal staan. De visie laat zien dat duurzame ontwikkeling niet alleen wenselijk, maar ook haalbaar is — mits gebaseerd op strategische keuzes.
Tegelijkertijd waarschuwt het rapport voor de gevaren van de zogenoemde “Resource Curse” en de “Dutch Disease”. Daarom is gekozen voor een combinatie van sterke instituties, een prudent financieel beleid en een robuust Spaar- en Stabilisatiefonds. Alleen op deze manier kunnen de baten van olie en gas breed gedeeld worden met de gehele samenleving en toekomstige generaties.
De ontwikkelingsvisie voor Suriname 2050 dient volgens de Strategische Groep verankerd te worden in een wettelijke grondslag, breed gedragen te zijn door de samenleving en haar instituten, en realistisch maar tegelijk ambitieus in opzet.
Bij de opstelling wordt gebruik gemaakt van diverse rapporten zoals de Green Development Strategy 2025-2050. Maar ook de duurzame ontwikkelingsdoelen (SDG’s 2015- 2030) en de daaropvolgende werelddoelen van de Verenigde Naties. Zij dienen integraal te worden meegenomen in de verdere beleidsontwikkeling.
De gepresenteerde visie is geen eindpunt, maar een vertrekpunt. Het document is bedoeld als beleidskader en aanbeveling aan de volgende regering. De Strategische Groep beveelt aan dat deze visie wordt vertaald in SMART uitgewerkte meerjarenplannen en concrete programma’s, in nauwe samenwerking met vele stakeholders uit de publieke- en private sector alsmede het maatschappelijk middenveld en internationale partners.
De Strategische Groep is halverwege met haar werk dat veel onderzoek, discussie en harmonisatie vergt. Er moet ook nog een goede ronde komen van externe presentaties en discussies. Het concept rapport wordt op een later tijdstip gepresenteerd aan een brede groep van stakeholders, zodat het gedragen ontwikkelingspad van Suriname in gezamenlijkheid kan worden bepaald. Het eindrapport zal worden aangeboden aan de nieuwe regering.
- Eindpresentatie ‘Baka Skoro’ toont groei en trots pupillen …..
- Santokhi: “Beveiliging hoogwaardigheidsbekleders vereist di…..
- PL-kandidaat Lumsden hoopt op steun van Surinamers van Java…..
- Islamitische Ontwikkelingsbank keurt financiering voor nieu…..
- Damodar Patak: ‘Ik zal geen verlengstuk van een partij zijn…..
- Jagdeo: ‘Guyana zwemt niet in oliegeld’..
- Lancering StarTV nationaal en internationaal..
- Kuldipsingh waarschuwt voor gevolgen van alcoholgebruik en …..
- Onafhankelijke DNA-kandidaat Aniel Koendjbiharie: ‘Ik wens …..
- Granmorgu FPSO gaat fabricagefase in..
- ‘Spirituele leider’ ingerekend voor oplichting en verduiste…..
- BINI constateert kopie en plagiaat partijprogramma’s..
- Sewcharan: komende verkiezingen uitermate belangrijk..
- Hof beraadt zich over hoger beroep in zaak stichting Wan Ok…..
- PCS-medewerkers wachten nog op beloofde SRD 1500 van de sta…..
- NDP geeft toe dat financiële ravage bewegingsruimte Santokh…..
- President: ‘Affordable Housing Project niet stopgezet, kamp…..
- OKB grijpt in om stemrecht van burger veilig te stellen..
- ‘Suriname 2050’: Olie geen doel, maar hefboom v…..
- Dasai: Santokhi verdient een tweede termijn als president..
- Medewerkers Medische Zending staken om uitblijven achtersta…..