President Chandrikapersad Santokhi heeft het Tuchtcollege voor Landmeters officieel aanbevolen. Dit gebeurde op woensdag 12 februari tijdens een ceremonie in de vergaderruimte van het Kabinet van de President. Het tuchtcollege bestaat uit deskundigen op het gebied van landmeten en recht en kent zijn verantwoordelijkheid om zorg te dragen voor een eerlijke en transparante beroepspraktijk. Het tuchtcollege zal werken volgens de geschikte professionele standaarden, het wettelijke kader en de landmeterinstructies.
Conform artikel 49 Wet GLIS, is het Tuchtcollege voor Landmeters, dat thans in oprichting is en binnenkort zijn werkzaamheden zal starten, belast met de tuchtrechtspraak over landmeters. Het proces verloopt als volgt: een persoon dient een klacht in, waarna zowel de indiener (klager) als de betrokken landmeter wordt gehoord. Voor de behandeling van klachten moeten nog enkele praktische afspraken worden gemaakt, zoals het vaststellen van een locatie. Het college zal daarover verdere besprekingen voeren.
Twee landmeters zijn door hun beroepsgroep geselecteerd om deel uit te maken van het college, en hun namen zijn ondertussen doorgegeven aan de president van het Hof. Nadere details over de werkwijze en verdere ontwikkelingen van het Tuchtcollege voor Landmeters, zullen op een later moment worden bekendgemaakt.
The post Tuchtcollege voor Landmeters in oprichting ..
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..
- Bewolkt maar grotendeels droog..
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Ilse Marie Liesdek – Dompig (89) Amsterdam 4-2-2025..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele w…..
- “Alle gronden moeten worden teruggegeven aan het Palestijns…..
- Afwisselend weer zondag..
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten..
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..