President Chandrikapersad Santokhi heeft het Tuchtcollege voor Landmeters officieel aanbevolen. Dit gebeurde op woensdag 12 februari tijdens een ceremonie in de vergaderruimte van het Kabinet van de President. Het tuchtcollege bestaat uit deskundigen op het gebied van landmeten en recht en kent zijn verantwoordelijkheid om zorg te dragen voor een eerlijke en transparante beroepspraktijk. Het tuchtcollege zal werken volgens de geschikte professionele standaarden, het wettelijke kader en de landmeterinstructies.
Conform artikel 49 Wet GLIS, is het Tuchtcollege voor Landmeters, dat thans in oprichting is en binnenkort zijn werkzaamheden zal starten, belast met de tuchtrechtspraak over landmeters. Het proces verloopt als volgt: een persoon dient een klacht in, waarna zowel de indiener (klager) als de betrokken landmeter wordt gehoord. Voor de behandeling van klachten moeten nog enkele praktische afspraken worden gemaakt, zoals het vaststellen van een locatie. Het college zal daarover verdere besprekingen voeren.
Twee landmeters zijn door hun beroepsgroep geselecteerd om deel uit te maken van het college, en hun namen zijn ondertussen doorgegeven aan de president van het Hof. Nadere details over de werkwijze en verdere ontwikkelingen van het Tuchtcollege voor Landmeters, zullen op een later moment worden bekendgemaakt.
The post Tuchtcollege voor Landmeters in oprichting ..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..
- Reactie op ‘Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag …..
- KPS: Afsluiting kruisingsvlak Van ‘t Hogerhuysstraat en Ind…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur van de VSB..
- ECD: Vervallen noodles vernietigd; haperende kassasystemen …..
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..
- Wake-up call: kwestie Chinalco is een nationale zaak..
- Bullion-initiatief moet financiële inclusie helpen stimuler…..