Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO), heeft in De Nationale Assemblée scherpe kritiek geuit op de wijze waarop in de laatste fase, nog vóór de regeringswisseling nieuw personeel werd aangenomen. Volgens hem zijn regels en procedures genegeerd en zijn tientallen mensen bewust misleid. “Deze mensen zijn voor de gek gehouden”, aldus Tsang. Op zijn eerste werkdag kreeg hij rapportage dat 86 personen werkzaamheden hadden uitgevoerd, zonder dat er ooit een formeel arbeidscontract met hen was getekend. Bovendien was er geen toestemming van het ministerie van Financiën om nieuw personeel aan te trekken, dit gebeurde ondanks een expliciet verbod. Toch werd de betrokkenen voorgespiegeld, dat zij in dienst waren genomen.
De minister benadrukte, dat de groep niet is ontslagen, zoals beweerd wordt: “Zij zijn nooit in dienst getreden. Daarom heb ik hen gevraagd, zich niet meer te melden, omdat ik niet kon garanderen, dat zij uitbetaald zouden worden.” Een van de meest zorgwekkende aspecten, is dat sommige van deze personen zelfs een SZF-kaart ontvingen, terwijl zij geen beschikking of arbeidscontract hadden. Volgens Tsang is dit juridisch zeer problematisch. Er loopt inmiddels een onderzoek naar deze onregelmatigheden. “De verantwoordelijken zullen moeten verklaren, hoe dit heeft kunnen gebeuren”, aldus Tsang. Daarnaast wees de minister op contractverlengingen die op de valreep plaatsvonden. Daarbij zouden sommigen zelfs salarissen tot SRD 35.000 per maand hebben gekregen. “Dit getuigt van onbehoorlijk bestuur”, aldus Tsang, die aangaf met juristen te werken aan een structurele oplossing.
Op 1 augustus werd al bekend, dat 89 personeelsleden van de afdeling Openbaar Groen, per direct werden gevraagd thuis te blijven. Deze groep wendde zich tot de Algemene Personeelsbond van Milieubeheer (ABPM), omdat zij zich benadeeld voelden. Volgens de bond hebben de betrokkenen daadwerkelijk werkzaamheden verricht, onder andere tijdens de inauguratie van de president. Zij zien zichzelf als slachtoffers van politieke spelletjes.
In de brieven die de medewerkers ontvingen, stond dat er een “omissie” was gemaakt in het aanwervingsproces, waardoor opname op de loonlijst onmogelijk was. Met excuses werd meegedeeld, dat er geen dienstbetrekking tot stand is gekomen. Bondsvoorzitster Vivien Schattevo verklaarde begrip te hebben voor de nieuwe minister, maar pleitte voor overleg om te bekijken waar personeel daadwerkelijk nodig is. Indien Tsang geen gehoor zou geven, zou de bond de kwestie rechtstreeks bij de president aankaarten.
Tsang benadrukte tot slot in het parlement duidelijk, dat hij de kwestie niet zal laten rusten. Ondanks de huidige tekorten aan middelen, materialen en personeel bij OWRO, beloofde hij de nodige maatregelen te treffen.
The post Tsang: ‘86 personeelsleden OWRO misleid bij aanstelling’ ..
- Rusland vindt kwestie Reeberg een kwalijke zaak..
- Originele ‘Mortal Kombat’-film doet eén ding beter dan de g….
- Vijay Deverakonda en Rashmika Mandanna als groot-marshals b….
- Manika Vishwakarma wint ‘Miss Universe India 2025’ met inte….
- Rasha Thadani straalt etnische perfectie uit.
- Stroomvoorziening Suriname zwaar onder druk..
- Dagblad Suriname, woensdag 20 augustus 2025.
- Binnenkort lancering applicatie voor prijscontrole..
- 1 voor 12 schenkt liftbus aan Huize Tyltyl: meer mobiliteit…..
- Ontheffing korpschef was zonder advies pg..
- Landveld: ‘Een schoon Suriname is de basis voor toerisme…..
- Robinhood faalt tegen tien man Mount Pleasant..
- Brandweer streeft dit jaar naar minder ongevallen tijdens d…..
- Dancehall-sensatie uit Jamaica voor het eerst naar Suriname..
- Suriname moet zich voorbereiden op Oropouche-virus..
- VS straft 37 inlichtingenfunctionarissen wegens lekken gehe…..
- VHP: rechtsbescherming is een Grondrecht voor iedereen..
- Finale 1-1: Koi Carper brengt SCVU eerste nederlaag toe..
- VHP waarschuwt regering en DNA: stop met gehaaste en onzorg…..
- BESCHOUWING — De vermoorde onschuld van Xaviera Jessurun..
- Schoolleider OS Gonini Kriki Mofo betreurt grote terugval i…..