Bron: Haaretz / Chaim Levinson
Hamas’ positieve reactie op het nieuwste voorstel voor een wapenstilstand en gijzelaarsdeal in Gaza moet voorzichtig worden bekeken, vooral omdat het de bal stevig in het kamp van de Amerikaanse president Donald Trump legt.
In Qatar werd aangenomen dat als Hamas akkoord zou gaan met een voorlopig raamwerk, de VS dit zou steunen en Trump vervolgens premier Netanyahu onder druk zou zetten om te tekenen. Maar volgens bronnen in Washington wil Trump zich niet actief mengen en de beslissing bij Israël laten. Ondertussen blijft Netanyahu inzetten op zijn strategie om politieke winst uit te stellen tot verkiezingen, en zo zijn machtspositie te behouden.
Hoewel er plannen lagen voor een “humanitaire deal”, inclusief de vrijlating van gijzelaars in ruil voor een staakt-het-vuren, bleef Netanyahu tegenwerken. Elke keer dat er vooruitgang werd geboekt, schoof hij de voorwaarden op of verlengde hij de onderhandelingen, wat de druk op Hamas en de Israëlische bevolking hoog houdt.
Washingtons diplomaten benadrukken dat zonder Amerikaanse druk de deal niet rondkomt. Met Trump die Netanyahu openlijk blijft steunen, wordt de kans op een doorbraak steeds kleiner. Het resultaat is een uitzichtloze situatie: een bevolking die wacht op vrede, gijzelaars die wachten op vrijlating en leiders die politiek gewin boven menselijk leed plaatsen.
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….
- Start Exercitie Instructeurs Opleiding.
- Dagblad Suriname, woensdag 6 augustus 2025.
- Nederlandse ambassadeur maakt kennis met president Simons..