Bron: Haaretz / Chaim Levinson
Hamas’ positieve reactie op het nieuwste voorstel voor een wapenstilstand en gijzelaarsdeal in Gaza moet voorzichtig worden bekeken, vooral omdat het de bal stevig in het kamp van de Amerikaanse president Donald Trump legt.
In Qatar werd aangenomen dat als Hamas akkoord zou gaan met een voorlopig raamwerk, de VS dit zou steunen en Trump vervolgens premier Netanyahu onder druk zou zetten om te tekenen. Maar volgens bronnen in Washington wil Trump zich niet actief mengen en de beslissing bij Israël laten. Ondertussen blijft Netanyahu inzetten op zijn strategie om politieke winst uit te stellen tot verkiezingen, en zo zijn machtspositie te behouden.
Hoewel er plannen lagen voor een “humanitaire deal”, inclusief de vrijlating van gijzelaars in ruil voor een staakt-het-vuren, bleef Netanyahu tegenwerken. Elke keer dat er vooruitgang werd geboekt, schoof hij de voorwaarden op of verlengde hij de onderhandelingen, wat de druk op Hamas en de Israëlische bevolking hoog houdt.
Washingtons diplomaten benadrukken dat zonder Amerikaanse druk de deal niet rondkomt. Met Trump die Netanyahu openlijk blijft steunen, wordt de kans op een doorbraak steeds kleiner. Het resultaat is een uitzichtloze situatie: een bevolking die wacht op vrede, gijzelaars die wachten op vrijlating en leiders die politiek gewin boven menselijk leed plaatsen.
- LVV wil visserijsector versterken..
- Vertraging lapwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat wegens w…..
- Politie regio Oost houdt man aan voor oplichting.
- Carmen Vriesde..
- Behoorlijk bestuur..
- Wanorde bij bushalte Paramaribo–Lelydorp door aanhoudende a…..
- OM EIST 10 JAAR VOOR DOODSLAG OP OOM IN GOUDVELD.
- OM EIST 14 JAAR GEVANGENIS VOOR BEROVING, VERKRACHTING EN B….
- OM eist 10 jaar voor doodslag op oom..
- Geslaagde open dagen bij het Openbaar Ministerie Suriname..
- Volksgezondheid: Schrijnende situatie Petronella Ziekenhuis…..
- Minister Monorath: “Veiligheid tijdens vakantieseizoen is t…..
- VS verdubbelt beloning voor informatie over president Madur…..
- OM eist 14 jaar voor beroving, verkrachting en brandstichti…..
- UNDP blijft Suriname ondersteunen..
- Suriname ontvangt US$ 16 miljoen schuldkwijtschelding van C…..
- Start Exercitie-Instructeursopleiding..
- Zorg in Wageningen heeft problemen..
- President Simons beëdigt nieuwe leden Staatsraad..
- Voorzieningen internationale gezondheidsregels ontbreken bi…..
- Yigal Bergen boekt eerste Surinaamse zege ooit op Davis Cup..