Bron: Haaretz / Chaim Levinson
Hamas’ positieve reactie op het nieuwste voorstel voor een wapenstilstand en gijzelaarsdeal in Gaza moet voorzichtig worden bekeken, vooral omdat het de bal stevig in het kamp van de Amerikaanse president Donald Trump legt.
In Qatar werd aangenomen dat als Hamas akkoord zou gaan met een voorlopig raamwerk, de VS dit zou steunen en Trump vervolgens premier Netanyahu onder druk zou zetten om te tekenen. Maar volgens bronnen in Washington wil Trump zich niet actief mengen en de beslissing bij Israël laten. Ondertussen blijft Netanyahu inzetten op zijn strategie om politieke winst uit te stellen tot verkiezingen, en zo zijn machtspositie te behouden.
Hoewel er plannen lagen voor een “humanitaire deal”, inclusief de vrijlating van gijzelaars in ruil voor een staakt-het-vuren, bleef Netanyahu tegenwerken. Elke keer dat er vooruitgang werd geboekt, schoof hij de voorwaarden op of verlengde hij de onderhandelingen, wat de druk op Hamas en de Israëlische bevolking hoog houdt.
Washingtons diplomaten benadrukken dat zonder Amerikaanse druk de deal niet rondkomt. Met Trump die Netanyahu openlijk blijft steunen, wordt de kans op een doorbraak steeds kleiner. Het resultaat is een uitzichtloze situatie: een bevolking die wacht op vrede, gijzelaars die wachten op vrijlating en leiders die politiek gewin boven menselijk leed plaatsen.
- Onderwijs werkt aan permanent draaiboek voor start schoolja…..
- Gepensioneerden SLM vestigen hoop op president..
- Toekomst Suriname ligt op het water..
- Ministerie van BiZa werkt aan finalisering beleidsplan..
- Ruimtes afdeling Dossiervorming Nationaal Archief gesloten …..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport biedt jongeren va…..
- Rechter schrapt boete van half miljard dollar voor fraude T…..
- Carmen Magda Lasonder (66m) Amstedam 16-8-2016..
- Carmen Magda Lasonder (66) Nederland 16-8-2025..
- Crisisteam moet binnen 6 maanden Huize Ashiana en Esther St…..
- Koi Carper kruipt door oog van naald tegen gehavend SCVU..
- Minister Currie: “Kwalitatieve begeleiding en voeding essen…..
- BESCHOUWING — De donkere schaduw boven Ramdin..
- Econoom Ramautarsing: Suriname moet balans zoeken in buiten…..
- Kleine inzet levert twee grote jackpots op in Washington ca….
- Duif met dreigbrief om Jammu‑station op te blazen ondersche….
- VS schort werkvisa voor commerciële vrachtwagenchauffeurs p….
- SpaceX bereidt zich voor op 10e testvlucht van Starship na ….
- Zheng: lidmaatschap DNA is slechts een positie..
- dWT-journalist Valerie Fris wint CBU-award voor verslaggevi…..
- Serena Williams, 43, poseert in sexy badpak en onthult gewi….