President Donald Trump heeft besloten de door de overheid gefinancierde beveiliging van Hunter en Ashley Biden, twee kinderen van oud-president Joe Biden, stop te zetten. Dit besluit volgde slechts enkele uren nadat een journalist hem confronteerde met de kosten van deze bescherming, zo meldt persbureau Reuters.
De Secret Service kreeg de opdracht om per direct de beveiliging van beide kinderen van voormalig president Biden te beƫindigen. Hunter Biden, 55-jarige advocaat en zakenman, werd tot nu toe beschermd door achttien agenten. Voor zijn zus Ashley Biden, 43-jarige maatschappelijk werker en activiste, waren dertien beveiligers ingezet.
Trump maakte het besluit bekend via zijn socialemediaplatform Truth Social:
šØš„President Trump just announced that Hunter Biden and Ashley Biden will no longer receive the Secret Service protection. pic.twitter.com/sf2RfBJBew
ā AJ Huber (@Huberton) March 17, 2025
Volgens bronnen was Trump zich aanvankelijk niet bewust van de beveiliging die de Bidens genoten. Nadat een journalist hem hierover bevroeg, gaf hij aan de kwestie te zullen onderzoeken. Kort daarna werd de bescherming ingetrokken.
Het is niet de eerste keer dat Trump overheidsbeveiliging stopzet. Eerder schrapte hij de bescherming van voormalig nationaal veiligheidsadviseur John Bolton en oud-medisch hoofdadviseur Anthony Fauci.
- Politie houdt 3 verdachten aan voor plundering winkel..
- Landvreugd kondigt vooruitgang aan in verkiezingsvoorbereid…..
- Gepensioneerden SLM gedupeerd..
- Del Castilho ziet functie assembleevoorzitter wel zitten..
- Bundeling van 6 partijen: ‘OPTSU na wan optie gi Sran…..
- Update: verdachte die tijdens brand met anderen de winkel p…..
- Politie treft drugs en munitie in goktent aan..
- Volgens de Israƫlische Shin Bet:..
- Gazan Chirurg Beschuldigt Israƫl van Gerichte Marteling..
- Russische Sojoez-2.1a Lanceert Progress MS-30 naar ISS..
- Bevolkingsbeleid moet Surinamers eerst beschermen..
- Samenwerking OPTSU bestaat nu uit zes partijen..
- Vrouwelijke moordverdachte vraagt rechter om diamanten kans..
- Progressieve beweging OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DN…..
- Surveillerende politieambtenaren houden twee verdachten aan…..
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Gajadien: āGrondenrechtenvraagstuk complexer dan gedachtā…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiĆ«le werkgroep Chinalco op de lange baa…..