De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag harde woorden gericht aan de Russische president Vladimir Poetin. Tijdens een persmoment riep Trump Poetin op om onmiddellijk de aanvallen op Oekraïne te staken en zo spoedig mogelijk een vredesvoorstel te ondertekenen. De president uitte zijn onvrede over het uitblijven van concrete stappen en stelde zich openlijk de vraag of Poetin hem “aan het lijntje houdt”.
Sinds de grootschalige Russische aanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv vorige week, is het de derde keer dat Trump zijn frustratie uit over de stagnerende onderhandelingen. Tegelijkertijd neemt ook de kritiek vanuit Europa toe. Bondgenoten zoals Duitsland hebben scherpe bezwaren geuit tegen het door de Verenigde Staten voorgestelde vredesplan, dat volgens hen Rusland te veel in de kaart zou spelen.
“Ik wil dat hij stopt met schieten, gaat zitten en een deal tekent,” verklaarde Trump zondag tegenover aanwezige media. “Wij hebben de contouren van een deal, geloof ik, en ik wil dat hij die tekent en dat het klaar is.”
De president liet zich eveneens uit over de Russische raketaanval van donderdag, waarbij onder meer Kyiv werd getroffen en twaalf mensen omkwamen. “Ik was verrast en teleurgesteld, zeer teleurgesteld dat zij deze plaatsen bombardeerden,” aldus Trump.
Na zijn korte ontmoeting zaterdag in Rome met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, uitte Trump opnieuw kritiek op de Russische leider Poetin. Voor de aanval op Kyiv had de Amerikaanse president zich echter terughoudend opgesteld tegenover de voortdurende Russische bombardementen en schuwde hij openlijke kritiek op Poetin. Daarentegen richtte Trump zijn pijlen herhaaldelijk op Zelensky.
De internationale druk op Moskou en Washington neemt toe. Europese leiders vrezen dat het Amerikaanse vredesvoorstel onvoldoende garanties biedt voor Oekraïense veiligheid en soevereiniteit. Trump hield echter vol dat een snelle deal in ieders belang is en riep Poetin op tot “verantwoordelijkheid en gezond verstand”.
Of Poetin bereid is om gehoor te geven aan de oproep van Trump, blijft vooralsnog onzeker.
- CMU Day moet bekendheid geven aan maritieme opleidingen..
- Zestigste Avondvierdaagse eerbetoon aan Purcy Olivieira en …..
- Gajadien: “Banken zijn de grootste maffia’s”..
- WERKLUSTIGEN EN WERKSCHUWEN..
- Bewolkt maar droog..
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..
- Regering krijgt week de tijd om parlement te informeren ove…..
- BESCHOUWING — Laveren tussen grootmachten: Suriname in de m…..
- Waarschuwing aan Brokopondo: drink geen water uit het Afoba…..
- ‘Kinderen kunnen nu hun belangen kenbaar te maken’..
- 2e faseonderzoek SPSB-schandaal brengt 16 verdachten in bee…..