De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten om de militaire hulp aan Oekraïne tijdelijk stop te zetten. Dit besluit volgt op een recent meningsverschil met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Volgens een anonieme functionaris van het Witte Huis, die met persbureau Reuters sprak, heeft Trump “duidelijk gemaakt dat zijn focus ligt op vrede”.
“We verwachten dat onze partners zich ook inzetten voor dat doel. Daarom nemen we een pauze en herzien we onze hulp om zeker te stellen dat deze bijdraagt aan een vreedzame oplossing”, aldus de functionaris.
De opschorting blijft van kracht totdat Trump oordeelt dat Oekraïne zich “te goeder trouw” inzet voor vrede, melden Bloomberg en Fox News.
Volgens Bloomberg geldt de pauze voor al het Amerikaanse militaire materieel dat zich nog niet in Oekraïne bevindt. Dit omvat wapens die onderweg zijn per vliegtuig of schip en materieel dat in Polen gereedstaat voor transport.
Het besluit volgt kort nadat Trump tijdens een persmoment in het Witte Huis ontkende dat hij de militaire hulp had opgeschort, maar tegelijkertijd opmerkte dat Zelensky “meer waardering zou moeten tonen” voor de steun uit Washington.
Op zijn eigen platform Truth Social reageerde Trump ook op recente uitspraken van Zelensky. De Oekraïense president had na afloop van een Oekraïne-top in Londen aangegeven dat het einde van de oorlog nog niet in zicht was. Trump bestempelde die uitspraak als “een van de slechtste die je kon doen”.
Sinds het begin van de oorlog heeft de Amerikaanse regering miljarden dollars aan (militaire) steun toegezegd aan Oekraïne.
- Nieuwe leden beëdigd voor Centraal Hoofdstembureau..
- Bemanning RSS Barracuda zal zelfstandig moeten optreden..
- Officieel: SML door Concacaf erkend als profcompetitie..
- 21 personen getraind in tuin- en landbouw..
- Nieuw minimumloon vanaf 1 april..
- Zelensky gaat geen excuses aanbieden..
- Suriname ontvangt eerste IDA-financiering: US$ 22,2 miljoen…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na ongeluk met truck..
- Jerrel en Roberto ontvangen Gouden Award voor journalistiek…..
- Landvreugd: ‘Dit softwaresysteem stelt ons in staat live de…..
- Kanapé: ‘Iedereen moet belang en impact van wetgeving inzie…..
- Lions Club Para renoveert toilettengroep school..
- Buurtmanagers Para organiseren motivatiebijeenkomsten op ti…..
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..