De regering-Trump heeft donderdag zo’n 530.000 Cubaanse, Haïtiaanse, Nicaraguaanse en Venezolaanse migranten geïnformeerd dat hun legale status is ingetrokken en dat zij zich moeten melden voor deportatie. De berichten werden per e-mail verstuurd aan deelnemers van het omstreden ‘humanitair parole’-programma uit de Biden-periode, dat buitenlanders uit deze landen twee jaar lang werkvergunningen en bescherming tegen uitzetting bood.
“De regering-Biden loog tegen Amerika,” verklaarde Tricia McLaughlin, adjunct-secretaris van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. “Ze lieten honderdduizenden slecht gecontroleerde migranten toe via rampzalige programma’s, gunden hen Amerikaanse banen en negeerden fraude. Vervolgens gaven ze Republikeinen de schuld van de chaos en criminaliteit die volgde.”
Het programma, gelanceerd in oktober 2022, liet maandelijks tot 30.000 migranten uit Latijns-Amerika toe. Critici noemden het een misbruik van humanitaire regels. McLaughlin benadrukte dat de intrekking een terugkeer betekent naar “gezond verstand, veiligheid en America First.”
De betrokken migranten verkeren nu in onzekerheid. Advocaten waarschuwen voor juridische gevolgen, terwijl immigrantenorganisaties de maatregel “wreed en onnodig” noemen. De regering-Trump houdt vol dat strengere grenscontroles essentieel zijn voor nationale veiligheid.
Dit besluit markeert een nieuwe fase in het harde immigratiebeleid van Trump, dat zich richt op het terugdraaien van Biden’s hervormingen. Intussen bereiden Democraten zich voor op verzet, wat mogelijk tot nieuwe politieke conflicten leidt.
- Lustmoordenaar Kasi krijgt opnieuw levenslang voor reeks mo…..
- Bhola: ‘NIS was beter beveiligd dan CBvS’..
- NDP wacht op bindend verklaren door OKB alvorens coalitie-t…..
- Alle ballen op tante Jenny!..
- Ramnandanlal: “Kiezers eigenlijk teleurgesteld in politic…..
- Minister Mac Andrew pleit voor Decent Work op ILO-conferent…..
- Nieuwe beroepsgroep moet overheidstoezicht professionaliser…..
- Minister Mac Andrew benadrukt Decent Work en sociale rechtv…..
- Training ‘Basisvaardigheden Ondernemerschap’ van start in S…..
- Binnenkort nieuw parlement..
- Verkiezingsresultaten Paramaribo: ruim 111 duizend stemmen …..
- Suriname wint met 1-0 van Puerto Rico..
- Kiezers willen inclusie, geen etnisch machtsspel..
- 26 vrouwen gecertificeerd in Textiele Werkvormen..
- Koloku brengt Sranan firi naar Poetry International Festiva…..
- SLM loopt achter met betaling veiligheidsvergoeding aan CAS…..
- Bronto Somohardjo: VHP moet leren – politiek is geen sprint…..
- PRO heeft goede hoop in nieuwe coalitie..
- OM eist tot 35 jaar cel voor roofmoord op ondernemer..
- Zoektocht naar familiegeschiedenis leidt tot plantage- en s…..
- Nieuwe escalatie: VS zet mariniers in bij protesten Los Ang…..