President Donald Trump heeft zondagavond aangekondigd dat hij dinsdag een gesprek zal voeren met de Russische president Vladimir Poetin. Aan boord van Air Force One liet Trump weten dat er in het weekend al veel voorbereidend werk is verricht.
“We willen onderzoeken of we een einde kunnen maken aan deze oorlog,” verklaarde hij. “Misschien lukt het, misschien niet, maar ik denk dat we een reële kans maken.” Op de vraag welke concessies mogelijk op tafel liggen in de onderhandelingen over een staakt-het-vuren, antwoordde Trump: “We zullen praten over grondgebied, over energiecentrales. Ik denk dat we al veel hebben besproken met zowel Oekraïne als Rusland. We bekijken de verdeling van bepaalde middelen.”
De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff bezocht Poetin afgelopen week en sprak donderdag van “constructieve gesprekken” met de Russische president. Volgens Witkoff staat Poetin open voor de voorstellen van Trump om de oorlog te beëindigen.
Naast het gesprek tussen de wereldleiders vinden er deze week ook onderhandelingen op een lager niveau plaats. Een Amerikaans onderhandelingsteam zal zowel met Oekraïense als Russische vertegenwoordigers spreken. De Verenigde Staten hebben een voorstel ingediend voor een tijdelijk staakt-het-vuren van dertig dagen. Oekraïne heeft hiermee ingestemd, terwijl Rusland nog geen definitieve reactie heeft gegeven.
- Frits Bolkestein (1993-2025) – ‘Suriname is een…..
- Voorwaarts in blessuretijd langs Inter Wanica..
- Econoom Ramautarsing: “Wij gaan drie magere jaren tegemoe…..
- Twee ministers op kandidatenlijst van de VHP..
- Brede afwijzing Venezolaanse militaire actie in Guyana’s ze…..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..
- NDP: Ramadan, zuiverheid van gedachten en handelen..
- Commerciële sekswerkers Anamoestraat en omgeving verwijder…..
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..
- Menzo haalt Shaquille Stein bij voorselectie Natio..
- Politie treedt op: commerciële sekswerkers Anamoestraat en …..
- Wereldbank looft samenwerking met Suriname..
- Verdachte (24) van beroving Chinese winkel op 6 januari is …..
- OAS: ‘Het Venezolaanse regime moet onmiddellijk stoppen met…..
- Overheid neemt snelle maatregelen na dambreuk Weg naar Zee..
- Korpschef bezorgd over tippelarij in woongebieden..
- Dambreuk Weg naar Zee aangepakt..