De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij “ernstig overweegt” om nieuwe en verregaande sancties tegen Rusland in te voeren. De sancties zouden onder andere gericht zijn op de Russische banksector, alsook andere economische maatregelen en importtarieven. Deze stappen zouden pas worden opgeheven zodra er een staakt-het-vuren en een definitief vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne is bereikt.
In een bericht op zijn platform Truth Social legt Trump zijn beslissing uit door te stellen dat Rusland momenteel blijft aanvallen op Oekraïne. “Rusland en Oekraïne, kom nu aan tafel voordat het te laat is. Bedankt!!!”, aldus Trump.
Het bereiken van vrede tussen Rusland en Oekraïne is een van Trumps belangrijkste prioriteiten geworden. Om Kyiv onder druk te zetten, heeft hij eerder de militaire steun aan Oekraïne stopgezet.
Na zijn bericht op Truth Social zei Trump tegen journalisten in het Witte Huis dat het voor hem moeilijker is om met Oekraïne te onderhandelen over een vredesakkoord dan met Rusland. Hij gaf aan te proberen te helpen, maar stelde dat Oekraïne zelf aan de slag moet en “de klus moet klaren”. Trump zei dat hij de oorlog wil beëindigen voordat er veiligheidsgaranties worden verstrekt.
Zijn opmerkingen kwamen een week na de opvallende confrontatie tussen Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis. Daar werd Zelensky onder andere beschuldigd van gebrek aan dankbaarheid voor de Amerikaanse steun en het verstoren van de vrede. Er werd gesproken over een mogelijke overeenkomst over Oekraïense natuurlijke hulpbronnen, maar deze werd niet bereikt. Zelensky had van Amerika geëist dat het garant zou staan voor de Oekraïense veiligheid.
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..
- ‘Dankzij ABOP hebben grote delen van Suriname stroom, water…..
- Leerlingen Sarasvatischool maken kennis met diverse beroepe…..
- Media getraind in ethische berichtgeving mentale gezondheid..
- Surinaamse verwent smaakpapillen in Belgische Turnhout..
- Uitslagen voetbalwedstrijden – 3 maart 2025..
- Ben-Gvir roept Israël op om voedselopslagfaciliteiten in Ga…..
- Jennifer Vreedzaam: de strijd van inheemsen is niet van nu..
- CARICOM veroordeelt Venezolaanse maritieme schending en ste…..
- Registratie politieke partijen..
- Ramdin verbaasd over brief NDP naar CARICOM over Tigri..
- Robinhood en Transvaal vergeten te scoren..
- Houtverwerkingssector krijgt boost met EU-ondersteunde same…..
- Terugslag gezondheid paus: opnieuw acute ademhalingsproblem…..
- Noors bedrijf: Suriname behoort tot de top oliefrontlanden..
- Korpschef Isaacs bezorgd over commerciële sekswerkers in wo…..
- Komende regering moet zachter IMF-programma uitvoeren..
- CDS-medewerkers ontsnappen aan brandend voertuig bij verkee…..
- Guyana in hoogste staat van paraatheid na Venezolaanse mari…..
- Politie Apoera neemt brandstof, sigaretten en gascilinders …..